zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Hypnos wystąpi w "Rude Boy Club"

12.10.2021 20:28  autor: Verghityax, źródło: profil Hypnos na Facebooku

W "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej odbędzie się 15 października 2021 roku trzecia odsłona "Drunkendead Fest". W charakterze gwiazdy wieczoru zaprezentują się Czesi z deathmetalowego Hypnos, oprócz tego zagrają również rodzime formacje Hate Them All, Perwa, Sars i Divergent.

Hypnos promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "The Blackcrow". Premiera wydawnictwa na CD miała miejsce 30 października 2020 roku. Na płycie winylowej materiał ukazał się miesiąc później - 30 listopada.

Na "The Blackcrow" znalazło się dziesięć kompozycji, w tym zarejestrowany na nowo "In Blood We Trust" z pierwszego albumu grupy. Sesja nagraniowa miała miejsce w sierpniu 2020 roku w "Sopa Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Stanislav Valasek.

Hypnos powstał w 1999 roku z inicjatywy Bronislava "Bruno" Kovarika, basisty Krabathor. W pierwszym okresie działalności formacja nagrała trzy pełnowymiarowe albumy studyjne, po czym muzycy rozstali się w 2006 roku. Trzy lata później nastąpiła reaktywacja Hypnos. Od tego czasu dyskografię grupy uzupełniły EP-ka "Halfway to Hell" oraz longplaye "Heretic Commando - Rise of the New Antikrist", "The Whitecrow" i "The Blackcrow".

Hate Them All to założona w 2010 roku blackmetalowa grupa z Zabrza. Ostatnią pozycją w jej dyskografii jest wydany 30 października 2020 roku split "Strike of Hate" z brazylijskim Whipstriker. Z myślą o wydawnictwie Hate Them All przygotował dwa autorskie utwory oraz covery "Blood Is Thicker Than Water" Impaled Nazarene i "Riot Act" Skid Row.

Perwa powstała w 2019 roku. Trio gra groove metal z elementami post-rocka. We wrześniu 2021 roku zespół udał się do poznańskiego "Perlazza Studio", by tam zarejestrować materiał na swoje debiutanckie wydawnictwo.

Sars łączy w swojej twórczości hardcore z metalem. 5 czerwca 2021 roku muzycy zadebiutowali albumem, zatytułowanym "First Blow".

Divergent to początkująca formacja z Czechowic-Dziedzic.

15.10 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Start: 18:00
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »