zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 23 maja 2022

"In Colour" The Gathering do odsłuchu

18.10.2021 09:25  autor: Verghityax, źródło: profil The Gathering na Facebooku

Zespół The Gathering wypuścił "In Colour", pierwszy singiel z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Beautiful Distortion". Wydawnictwo ukaże się wiosną 2022 roku.

Do pracy nad "Beautiful Distortion" formacja zaangażowała Attiego Bauwa, który wcześniej pełnił rolę inżyniera dźwięku i producenta przy "How to Measure a Planet?" oraz "Home", a także odpowiada za miksy i mastering "if_then_else". Materiał zarejestrowany został w "Studio Arnold Muhren", "Bauwhaus", "Studio 2" i "Bergen Lydstudio". Projekt okładki przygotowało Studio Captain.

Grupa została założona w 1989 roku w holenderskim Oss przez dwóch braci - Hansa i Renego Ruttenów oraz Barta Smitsa. Nazwę muzycy zaczerpnęli z filmu "Nieśmiertelny" z Christopherem Lambertem w roli głównej. Zgromadzenie oznaczało zebranie się wszystkich nieśmiertelnych pozostałych przy życiu w jednym miejscu.

Początkowo stylistyka zespołu oscylowała pomiędzy doom metalem a metalem gotyckim. Przełom w karierze Holendrów nastąpił w 1995 roku wraz z wydaniem albumu "Mandylion", ich pierwszego dokonania z Anneke van Giersbergen na wokalu. Na piątym longplayu studyjnym, zatytułowanym "How to Measure a Planet?", formacja fundamentalnie zmieniła swoje brzmienie, kierując się w stronę rocka alternatywnego.

Od 2009 roku stanowisko wokalistki w The Gathering piastuje Silje Wergeland. Zespół nagrał z nią trzy longplaye studyjne, z których ostatni, pt. "Afterwords", pochodzi z 2013 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »