zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

Tides From Nebula i A.A.Williams przed Leprous

30.10.2021 13:12  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Tides From Nebula i A.A.Williams wystąpią przed Leprous na jubileuszowym koncercie zespołu, który odbędzie się 26 listopada 2021 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie. Leprous obchodzić będzie 10. rocznicę wydania albumu "Bilateral" - z tej okazji Norwegowie wykonają materiał z płyty w całości.

Tides From Nebula, Kraków 30.11.2019, fot. Justyna Kamińska
Tides From Nebula, Kraków 30.11.2019, fot. Justyna Kamińska

Tides From Nebula promuje obecnie "From Voodoo to Zen", swój piąty longplay studyjny. Jego premiera miała miejsce 20 września 2019 roku za sprawą Mystic Production. Sesja nagraniowa do "From Voodoo to Zen" rozpoczęła się w maju 2019 roku. Materiał powstał w należącym do zespołu "Nebula Studio" w Warszawie. Za miksy i mastering odpowiada Jacek Miłaszewski. W sesji gościnnie wziął udział kwartet smyczkowy.

Następca "Safehaven" jest pierwszym dokonaniem Tides From Nebula zarejestrowanym bez gitarzysty Adama Waleszyńskiego. Rozstał się on z grupą w styczniu 2019 roku. Pozostali muzycy postanowili kontynuować działalność jako trio.

A.A.Williams pochodzi z Londynu. Jej debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "A.A.Williams", ujrzała światło dzienne na początku 2019 roku za sprawą Holy Roar Records. Rok później artystka wypuściła longplay, pt. "Forever Blue", nagrany z gościnnym udziałem Johannesa Perssona i Fredrika Kihlberga z Cult of Luna.

W 2010 roku, po europejskiej trasie u boku Therion, Leprous rozstał się z dotychczasowym basistą - Halvorem Strandem. Na jego miejsce zaangażowany został Rein Blomquist. W nowym składzie muzycy rozpoczęli pracę nad materiałem na swój drugi longplay studyjny, który zarejestrowany został w "Ivory Shoulder Studios" i "Juke Joint Studio". Produkcją zajęli się Ihsahn z Emperor i jego żona Heidi Solberg Tveitan. Ponadto Ihsahn nagrał gościnne wokale do "Thorn", czwarego utworu na płycie. Okładkę przygotował amerykański malarz Jeff Jordan. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 22 sierpnia 2011 roku za sprawą Inside Out Music.

Zespół powstał w 2001 roku w norweskim Notodden. Od momentu powstania grupy jej trzon stanowią wokalista i klawiszowiec Einar Solberg oraz gitarzysta Tor Oddmund Suhrke.

26.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 119 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »