zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 grudnia 2021

Nekkrofukk przed Rotting Christ w Gdańsku

1.11.2021 16:32  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Nekkrofukk zapowiedział swój jedyny koncert w tym roku - zespół zagra przed Rotting Christ w Gdańsku. Występ zaplanowano na 14 listopada 2021 roku w klubie "Drizzly Grizzly". W charakterze drugiego supportu zaprezentuje się Angrrsth.

Nekkrofukk to projekt wokalisty i multiinstrumentalisty Lorda K. Jego twórczość stanowi połączenie black i doom metalu. W trakcie sześciu lat działalności pod jego szyldem ukazały się cztery EP-ki, cztery longplaye studyjne i jeden koncertowy. Ostatnie dokonanie, studyjny album, zatytułowany "Mysterious Rituals in the Abyss of Sabbath & Eternal Celebration of the Blakk Goat", trafił do sprzedaży 30 marca 2021 roku za sprawą Putrid Cult.

Rotting Christ promować będzie swój trzynasty longplay studyjny, zatytułowany "The Heretics". Płyta ukazała się 15 lutego 2019 roku za sprawą Non Serviam Records, znalazło się na niej dziesięć kompozycji, których produkcją zajął się Sakis Tolis. Za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren, okładkę przygotował Maximos Manolis. W sesji gościnnie udział wzięli Ashmedi z Melechesh, Irina Zybina z Grai, Stratis Steele oraz Dayal Patterson, autor książki "Black Metal: Ewolucja kultu".

Działalność muzyczną bracia Sakis i Themis Tolisowie rozpoczęli w zespole Black Church, założonym przez Jima Mutilatora. W 1987 roku formacja przeistoczyła się w Rotting Christ. Debiutancka demówka, pt. "Leprosy of Death", zarejestrowana została na magnetofonie w salce prób zespołu i ujrzała światło dzienne w 1988 roku. Trzy lata później do składu dołączył Magus z grupy Necromantia i Grecy wypuścili swą przełomową EP-kę, zatytułowaną "Passage to Arcturo". Po podpisaniu kontraktu z Osmose Productions, Rotting Christ pojechał w grudniu 1993 roku w europejską trasę koncertową u boku Immortal i Blasphemy. Miesiąc wcześniej do sprzedaży trafił pierwszy longplay studyjny kapeli - "Thy Mighty Contract".

W 1996 roku z Rotting Christ rozstał się basista i główny tekściarz - Jim Mutilator. Na kolejnych albumach zespół eksperymentował z gothic metalem, by w roku 2000, za sprawą longplaya "Khronos", powrócić do cięższych brzmień.

Oprócz koncertu w Gdańsku, Rotting Christ zagra również we Wrocławiu i Krakowie.

12.11 - Wrocław, "A2" (+ Shodan i Angrrsth)
Start: 18:00
Bilety: 79 zł

13.11 - Kraków, "Studio" (+ Deus Mortem, Stillborn i Impure Declaration)
Start: 19:00
Bilety: 85 zł

14.11 - Gdańsk, "Drizzly Grizzly" (+ Nekkrofukk i Angrrsth)
Start: 19:00
Bilety: 79 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »