zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Scorpions opublikował singiel "Peacemaker"

8.11.2021 21:01  autor: Verghityax, źródło: profil Scorpions na Facebooku

Zespół Scorpions wypuścił teledysk do utworu "Peacemaker" - jest to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Rock Believer". Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 25 lutego 2022 roku.

Materiał "Rock Believer" zarejestrowany został w "Peppermint Park Studios" w Hanowerze. Miksy wykonano w "Hansa Studios" w Berlinie.

Scorpions powstał w 1965 roku w niemieckim Hanowerze z inicjatywy gitarzysty Rudolfa Schenkera. Początkowo założyciel grupy sam zajmował się wykonywaniem partii wokalnych. Stały skład zaczął się kształtować w roku 1969 wraz z dołączeniem wokalisty Klausa Meine i drugiego gitarzysty Michaela Schenkera, młodszego brata Rudolfa.

Swój pierwszy sukces komercyjny grupa osiągnęła po wydaniu szóstego longplaya studyjnego, pt. "Lovedrive". Dopiero jednak w 1984 roku Scorpions zaistniał na arenie międzynarodowej - za sprawą albumu "Love at First Sting", na którym znalazły się takie hity, jak "Love You Like a Hurricane", "Still Loving You" i "Big City Nights".

W ciągu trwającej pięćdziesiąt lat kariery muzycy Scorpions wydali osiemnaście longplayów studyjnych i sześć koncertowych. Szacuje się, że sprzedali pomiędzy 75 a 100 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. Ich ostatnim dokonaniem jest studyjny "Return to Forever". Album został zarejestrowany w Szwecji. W rolę producentów wcielili się Martin Hansen i Mikael Nord Andersson.

We wrześniu 2016 roku muzycy Scorpions ogłosili, że do składu na stałe dołączył Mikkey Dee, dawny bębniarz Motorhead. Zastąpił on na tym stanowisku Jamesa Kottaka.

Przypominamy, że Scorpions zagra w Polsce w ramach ogólnoświatowej trasy "Rock Believer World Tour 2022". Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 28 maja w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

28.05.2022 - Kraków, "Tauron Arena"
Start: 20:00
Bilety:
Płyta - 239 zł
Golden Circle - 295 zł
Trybuna dolna - 355 zł
Trybuna górna - 355 zł
Trybuna górna tył - 225 zł

Tagi: Scorpions
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Scorpions opublikował singiel "Peacemaker"
Djdjd (gość, IP: 94.254.239.*), 2021-11-10 19:33:10 | odpowiedz | zgłoś
Dla mnie numer ok. Ma klimat Meine trzyma poziom fajna solówka gitarowa. Goście grają już tyle lat.. kapele jak Scorpions czy Saxon są jak rodzina towarzyszą mi prze całe życie..i oby jak najdłużej
re: Scorpions opublikował singiel "Peacemaker"
starbreaker (wyślij pw), 2021-11-08 21:58:20 | odpowiedz | zgłoś
Okładka "Rock Believer" ma chyba celowo nawiązywać do okładki słynnego "Blackoutu". Problem w tym, że opublikowany singiel (niezbyt porywający) "Peacemaker" sugeruje że ta płyta będzie raczej fuzją stylów z płyt "Humanity: Hour 1" i "Sting in the Tail", tak więc nawet nie marzę o "drugim Blackoucie". To se ne vrati...
Ale, z drugiej strony, szacun dla staruchów (Meine i Schenker to przecież 73-latkowie!) że im się jeszcze chce. Niech grają i nagrywają jak najdłużej, a ja tę ich nową płytę, jaka by nie była, i tak kupię; choćby z wdzięczności za to, że płyty "Blackout" i "Love at first Sting" były jednymi z tych, które blisko 40 lat temu doprowadziły mnie do heavy metalu.
re: Scorpions opublikował singiel "Peacemaker"
Berry (wyślij pw), 2021-11-09 09:00:26 | odpowiedz | zgłoś
Dokładnie, dla mnie Scorpions z Lat 1972 - 1985 to złoto. Później już było różnie. Szacunek!