zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 września 2023

Tortuga przed Delving w Poznaniu

21.11.2021 20:45  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Rodzima Tortuga otworzy koncert Delving w Poznaniu - będzie to jedyny polski występ Delving w ramach trasy po Europie. Wydarzenie odbędzie się 28 listopada 2021 roku w klubie "Pod Minogą".

W marcu 2021 roku Tortuga podpisała kontrakt z wytwórnią Napalm Records - pod jej egidą ukaże się trzeci longplay studyjny zespołu. Premiera planowana jest na 2022 rok.

Poprzedni album Tortugi, zatytułowany "Deities", ujrzał światło dzienne 1 stycznia 2020 roku. Zespół wydał płytę własnym sumptem. Na krążku znalazło się siedem kompozycji, nad którymi praca trwała niemal dwa lata. Produkcją i miksami muzycy zajęli się osobiście. Okładkę przygotował Too Many Skulls.

Tortuga to czteroosobowa formacja, grająca mieszankę stoner rocka i doom metalu. 11 marca 2017 roku poznaniacy wypuścili swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Tortuga". Nagrań dokonano w "Morrison's Hotel" w styczniu 2017 roku.

Delving - solowy projekt Nicka DiSalvo z Elder - promować będzie swój pierwszy album, zatytułowany "Hirschbrunnen". Składający się z siedmiu kompozycji materiał to efekt poszukiwań Nicka DiSalvo, aby podczas pandemii znaleźć upust dla swojej kreatywności. Stylistycznie "Hirschbrunnen" stanowi wycieczkę w stronę krautrocka, psychodelii, progresji i ambientu. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Big Snuff Studio", a produkcją, miksami i masteringiem zajęli się Richard Behrens i Emanuele Baratto. Gościnnie partie gitarowe nagrał Mike Risberg. Premiera płyty odbyła się 11 czerwca 2021 roku.

Macierzysty zespół Nicka DiSalvo - Elder - powstał w 2006 roku w Fairhaven. W skład grupy weszli, oprócz Nicka DiSalvo, Jack Donovan na basie i Matt Couto na perkusji. Dwa lata później trio zadebiutowało albumem, zatytułowanym po prostu "Elder".

28.11 - Poznań, "Pod Minogą"
Start: 20:00
Bilety: 45 zł

Tagi: Tortuga, Delving
Komentarze
Dodaj komentarz »