zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Nightwish ogłasza nowe daty koncertów, Amorphis nie zagra

27.11.2021 13:47  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Nightwish ogłosił nowe daty swojej europejskiej trasy koncertowej, która miała się odbyć w listopadzie i grudniu 2021 roku. Polski występ dojdzie do skutku 14 grudnia 2022 roku w gliwickiej hali "Arena Gliwice". Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Amorphis nie weźmie udziału w przedsięwzięciu - zespół zastąpi inna fińska grupa: Beast In Black.

Nightwish, Praga 7.12.2015, fot. Verghityax
Nightwish, Praga 7.12.2015, fot. Verghityax

Nightwish promuje obecnie swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "Human. :II: Nature.". Znalazło się na nim łącznie dziesięć kompozycji: dziewięć na pierwszej płycie oraz jedna rozbudowana na płycie drugiej. Materiał zarejestrowany został w "Finnvox Studios", "Petrax Studios" oraz w chacie w Rosko. Miksami zajął się Mikko Karmila. Za mastering odpowiada Mika Jussila.

"Human. :II: Nature." to pierwsze studyjne dokonanie Nightwish z Kaiem Hahto w roli perkusisty. Zastąpił on na tym stanowisku Jukkę Nevalainena, który zrezygnował z kariery muzycznej z uwagi na problemy zdrowotne.

W styczniu 2021 roku Marko Hietala ogłosił swoje rozstanie z Nightwish po dwudziestu latach współpracy. Zespół zapowiedział, że ruszy w trasę z basistą sesyjnym - Jukką Koskinenem.

Beast In Black ogrywa swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Dark Connection". Jego premiera miała miejsce 29 października 2021 roku, pod egidą Nuclear Blast. Sesja nagraniowa odbyła się w "Sound Quest Studio" - oprócz jedenastu autorskich kompozycji, grupa zarejestrowała covery "Battle Hymn" Manowara oraz "They Don't Care About Us" Michaela Jacksona. Masteringiem zajął się Emil Pohjalainen.

Beast In Black powstał w 2015 roku, zespół utworzyli Anton Kabanen i Kasperi Heikkinen na gitarze oraz Sami Hanninen na perkusji. Skład uzupełnił węgierski basista Mate Molnar i grecki wokalista Yannis Papadopoulos. 3 listopada 2017 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album kwintetu, zatytułowany "Berserker". Wkrótce po premierze kapelę opuścił Sami Hanninen, zastąpił go Atte Palokangas.

Turmion Katilot, który będzie otwierać koncerty na nadchodzącej trasie, to fińska formacja, grająca industrialny metal. Od początku działalności kapeli przewodzi wokalista MC Raaka Pee. Obecnie sekstet promuje swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "Global Warning".

Komentarze
Dodaj komentarz »