zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Wij przed Jarunem i Czortem w Chorzowie

1.12.2021 16:54  autor: Verghityax, źródło: profil Jaruna na Facebooku

Wij dołączył do składu chorzowskiej odsłony "Ku granicy zimy", wcześniej swój udział potwierdziły zespoły Jarun, Czort i Cursebinder. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2021 roku w klubie "Leśniczówka".

Warszawska formacja Wij przyjedzie z materiałem ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Dziwidło". Jego premiera odbyła się 8 sierpnia 2021 roku za sprawą Heavy Medication Records. Na zawartość "Dziwidła" składa się jedenaście kompozycji, w tym cover "In League with Satan" Venom z tekstem przełożonym na język polski. Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio", okładkę przygotował Maurycy Gomulicki. Dziwidło to roślina znana również jako amorfofalus. Jedna z jej odmian - dziwidło olbrzymie - wypuszcza podczas kwitnienia woń zgniłego mięsa, mającą za zadanie zwabić jak najwięcej zapylaczy.

Wij to rockowe trio z Warszawy. W jego skład wchodzą Maria Lengren na wokalu, Grzegorz Paluch na gitarze i Mikołaj Malanowski na perkusji. W styczniu 2020 roku zespół wypuścił demówkę, która zrealizowana została na setkę w "Mustache Ministry Studio".

Jarun przyjedzie z materiałem ze swojego czwartego albumu studyjnego, zatytułowanego "Rok spokojnego słońca". Premiera płyty odbyła się 21 maja 2021 roku, pod egidą Godz Ov War Productions. Szatę graficzną wykonał Damian Szpiłyk.

Poprzedni album Jaruna, pt. "Sporysz", zarejestrowany został w maju 2017 roku. "Sporysz" to pierwsze dokonanie formacji z wokalistą Mateuszem Kujawą z grupy Strzyga. Dołączył on do Jaruna w 2017 roku, zajmując miejsce po Mephie. Płyta ukazała się 22 grudnia 2017 roku za sprawą Arachnophobia Records.

Czort zadebiutował w styczniu 2018 roku albumem "Czarna Ewangelia". Dwa premierowe utwory blackmetalowej formacji ukazały się 1 listopada 2019 roku na splicie z zespołami Dagorath, Occultum i Mordhell, zatytułowanym "Under the White Flame". "Apostoł", drugi longplay studyjny grupy, wydany został w kwietniu 2020 roku.

Cursebinder to krakowska formacja blackmetalowa, w której na wokalu udziela się MP, znany z Dormant Ordeal. 20 września 2020 roku grupa wypuściła swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Cursebinder".

Drugi z cyklu "Ku granicy zimy" odbędzie się 11 grudnia 2021 roku w Opolu. Wystąpią Jarun, Sznur, Lilla Veneda i Cursebinder.

10.12 - Chorzów, "Leśniczówka"
Start: 18:30
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu)

11.12 - Opole, "Wyjście Awaryjne"
Start: 18:30
Bilety: 30 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »