zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 września 2022

Eyehategod na dwóch koncertach w Polsce

3.12.2021 20:17  autor: Verghityax, źródło: profil Eyehategod na Facebooku

Eyehategod zapowiedział europejską trasę koncertową, w której Amerykanom towarzyszyć będzie rosyjsko-włoska grupa Svetlanas. W Polsce zaplanowano dwa występy, odbędą się one 12 kwietnia 2022 roku w Gdańsku i 13 kwietnia w Łodzi.

Eyehategod promować będzie swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany "A History of Nomadic Behavior". Ukazał się on 12 marca 2021 roku, pod banderą Century Media Records. Materiał zarejestrowany został w "HighTower Recording" i "Hypercube Studio".

Poprzedni album studyjny grupy, zatytułowany po prostu "Eyehategod", trafił do sprzedaży 26 maja 2014 roku, za sprawą Housecore Records i Century Media Records. Jest to ostatnie wydawnictwo formacji zawierające ścieżki perkusyjne Joeya LaCaze. Bębniarz zmarł 23 sierpnia 2013 roku w wyniku niewydolności oddechowej.

Eyehategod powstał w 1988 roku z inicjatywy Jimmy'ego Bowera i Joeya LaCaze. Pierwotny skład uzupełnili Mark Schultz, Steve Dale i Chris Hilliard. Wkrótce z grupą rozstał się Chris Hilliard, a jego miejsce za mikrofonem zajął Mike Williams, z którym zespół zarejestrował wszystkie swoje wydawnictwa. Debiutancka demówka, zatytułowana "Garden Dwarf Woman Driver", ujrzała światło dzienne w 1989 roku.

Svetlanas to zespół, który łączy w swojej twórczości thrash metal i punka. Kapeli przewodzi Rosjanka Olga Svetlanas, mieszkająca obecnie w Mediolanie. Skład uzupełniają Nick Oliveri z Kyuss, Steve Svetlanas oraz Andrea Di Stefano. Formacja ma na swoim koncie pięć longplayów studyjnych. Ostatni z nich, pt. "Disco Sucks", miał swoją premierę 13 marca 2020 roku.

Koncert w Łodzi otworzy rodzima grupa Orphanage Named Earth. Kwintet ma na swoim koncie dwa longplaye studyjne, "Re-evolve" i "Saudade", a także splita z The Throne.

12.04.2022 - Gdańsk, "Drizzly Grizzly"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

13.04.2022 - Łódź, "Magnetofon"

Komentarze
Dodaj komentarz »