zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 20 stycznia 2022

Trasa Lucifera i Year of the Goat odwołana

15.01.2022 09:39  autor: Verghityax, źródło: profil Lucifera na Facebooku

Zespoły Lucifer i Year of the Goat podjęły decyzję o ostatecznym odwołaniu swojej europejskiej trasy koncertowej. W Polsce formacje miały zagrać 15 lutego 2022 roku w klubie "U Bazyla" w Poznaniu.

W oświadczeniu Lucifera czytamy: "Z wielkim smutkiem zmuszeni jesteśmy odwołać większość koncertów w ramach planowanej trasy po Europie, aktualne są wyłącznie daty w Goteborgu i Sztokholmie.

Robiliśmy, co w naszej mocy, by doprowadzić do realizacji tego przedsięwzięcia, niestety, okazało się to niemożliwe i nie zostało nam nic innego, jak tylko złożyć broń.

Zamiast przekładać trasę po raz trzeci, zdecydowaliśmy się odwołać ją całkowicie. Zwrot pieniędzy za bilety uzyskać możecie w miejscu zakupu. Mamy nadzieję wrócić do was z nowych zestawem dat koncertowych w niedalekiej przyszłości".

Lucifer promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Lucifer IV". Płyta trafiła do sprzedaży 29 października 2021 roku, za sprawą Century Media Records. Materiał zarejestrowany został w "Studio Ryssviken" i "The Honk Palace". Masteringiem zajął się Magnus Lindberg.

Lucifer powstał w 2014 roku w Berlinie, po rozpadzie grupy The Oath. Wokalistka Johanna Sadonis zaprosiła do współpracy gitarzystę Gaza Jenningsa, który w latach 1989 - 2013 współtworzył doomowy Cathedral. Skład uzupełnili perkusista Andrew Prestridge z Angel Witch i basista Dino Gollnick. 25 maja 2015 roku światło dzienne ujrzał debiutancki longplay Lucifer, zatytułowany "Lucifer I". Trafił on do sprzedaży za sprawą Rise Above Records.

W roku 2017 Johanna Sadonis zakończyła współpracę z dotychczasowym składem. Do formacji zaangażowany został Nicke Andersson z Entombed i The Hellacopters. Obecnie skład uzupełniają gitarzyści Martin Nordin i Linus Bjorklund oraz basista Harald Gothblad.

Year of the Goat to sekstet z Norrkoeping, inspirujący się dokonaniami takich zespołów jak Black Sabbath i Pentagram. Kapela ogrywa swój trzeci album studyjny, zatytułowany "Novis Orbis Terrarum Ordinis". Ukazał się on 6 września 2019 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »