zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Abbath wróci z albumem "Dread Reaver"

18.01.2022 09:24  autor: Verghityax, źródło: profil Abbatha na Facebooku

Abbath udostępnił "Dream Cull", pierwszy singiel z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Dread Reaver". Kompozycji towarzyszy teledysk w reżyserii Francisca Munoza. Premiera wydawnictwa planowana jest na 25 marca 2022 roku, pod egidą Season of Mist.

Na "Dread Reaver" znajdzie się dziewięć kompozycji, w tym cover "Trapped Under Ice" Metalliki. Zasadnicza sesja nagraniowa miała miejsce w "Dub Studios", dogrywki zarejestrowano w "Bergen Lydstudio". Produkcją zajął się Endre Kirkesola, za mastering odpowiada Maor Appelbaum. Okładkę przygotował Bjorn Stian Bjoarvik.

Lista utworów:

1. Acid Haze
2. Scarred Core
3. Dream Cull
4. Myrmidon
5. The Deep Unbound
6. Septentrion
7. Trapped Under Ice
8. The Book of Breath
9. Dread Reaver

Dyskografię solową Abbatha zamyka album "Outstrider" - jest on wydawnictwem konceptualnym, inspirowanym publikacjami szwajcarskiego psychologa Carla Gustava Junga. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Dub Studios" w norweskim Kristiansand. Produkcją zajął się Endre Kirkesola. Oprócz ośmiu autorskich utworów, Abbath przygotował cover "Pace Till Death" Bathory.

W czerwcu 2018 roku basista King Ov Hell odszedł z solowego zespołu Abbatha. Przyczyną rozstania miał być brak zgody co do zawartości tekstowej nadchodzącego albumu. King Ov Hell nie wziął udziału w sesji nagraniowej do "Outstrider".

Oprócz Abbatha, w skład zespołu obecnie wchodzą Ukri Suvilehto na perkusji, Mia Wallace i Ole Andre Farstad na gitarze.

Tagi: Abbath
Komentarze
Dodaj komentarz »