zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 października 2022

"Into the Night" Cult of Luna do odsłuchu

18.01.2022 13:19  autor: Verghityax, źródło: profil Cult of Luna na Facebooku

Zespół Cult of Luna udostępnił "Into the Night", drugi singiel ze swojego dziewiątego longplaya studyjnego, zatytułowanego "The Long Road North". Ukaże się on 11 lutego 2022 roku za sprawą Metal Blade Records.

Wokale i większość ścieżek instrumentalnych na "The Long Road North" zarejestrowano w "Second Home Studios", oprócz śladów perkusyjnych, które powstały w "Sandas Studio". W sesji gościnnie udział wzięli Christian Mazzalai, Laurent Brancowitz, Colin Stetson i Mariam Wallentin. Do produkcji zaangażowany został Daniel Berglund, z którym zespół współpracował już przy "A Dawn to Fear" i "The Raging River".

Lista utworów:

1. Cold Burn
2. The Silver Arc
3. Beyond I
4. An Offering to the Wind
5. Into the Night
6. Full Moon
7. The Long Road North
8. Blood upon Stone
9. Beyond II

Dyskografię Cult of Luna zamyka EP-ka studyjna, zatytułowana "The Raging River". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 5 lutego 2021 roku nakładem Red Creek Recordings. "The Raging River" stanowi uzupełnienie ostatniego longplaya grupy, pt. "A Dawn to Fear". Na EP-ce znalazło się pięć kompozycji. W jednej z nich, pt. "Inside of a Dream", gościnnie wystąpił Mark Lanegan.

Cult of Luna powstał w 1998 roku po rozpadzie Eclipse. Grupę założyli wokalista Klas Rydberg i gitarzysta Johannes Persson. Rok później formacja zrealizowała swoją debiutancką demówkę.

Tagi: Cult Of Luna
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "Into the Night" Cult of Luna do odsłuchu
arek.n. (gość, IP: 83.20.60.*), 2022-02-14 08:52:02 | odpowiedz | zgłoś
Jest już cała nowa płyta Cult of Luny, to jak na razie jedna z najciekawszych płyt początku roku. Mam jeszcze dla Państwa inną ciekawą rzecz a mianowicie Author and Punisher, grają oni industrialny doom metal i właśnie wydali płytę pt. Kruller. Założycielem jest multiinstrumentalista z San Diego w Kaliforni niejaki Tristan Shone. Tych dwóch płyt trzeba posłuchać. Ave metal.