zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lutego 2023

Blood Incantation wystąpi w Warszawie

21.01.2022 09:09  autor: Verghityax, źródło: Behind The Mountain Rec

Blood Incantation zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której wystąpi również w Polsce. Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 19 czerwca 2022 roku w klubie "Hydrozagadka" w Warszawie.

W grudniu 2021 roku Blood Incantation zapowiedział premierę EP-ki "Timewave Zero". W przeciwieństwie do dotychczasowych dokonań kapeli, utrzymanych w duchu progresywnego death metalu, "Timewave Zero" zawierać będzie materiał o charakterze ambientowym i eksperymentalnym. Premierę albumu wyznaczono na 25 lutego 2022 roku, wydawcą jest Century Media Records.

Na "Timewave Zero" znajdą się dwie instrumentalne kompozycje. Limitowana edycja - dostępna wyłącznie w formacie CD - wzbogacona zostanie o dodatkową płytkę, zawierającą "Chronophagia", trwający ponad dwadzieścia siedem minut utwór.

Blood Incantation powstał w 2011 roku w Denver z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Paula Riedla oraz perkusisty Isaaca Faulka. Niecały rok później do składu dołączył drugi gitarzysta w osobie Morrisa Kolontyrsky'ego. Jako trio muzycy nagrali swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną po prostu "Blood Incantation".

Od 2015 roku stanowisko basisty w zespole piastuje Jeff Barrett. Już jako kwartet Amerykanie nagrali swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Starspawn".

19.06 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »