zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lutego 2023

Illusion na "Frozen Sun Fest 2022"

24.01.2022 13:23  autor: Verghityax, źródło: frozensunfest.com

Do składu pierwszej edycji "Frozen Sun Fest" dołączył zespół Illusion. Wcześniej swój udział - w roli headlinera wydarzenia - potwierdził Decapitated. Koncert odbędzie się 9 lipca 2022 roku na letniej scenie klubu "Progresja Music Zone".

Illusion, Katowice 10.03.2018, fot. Verghityax
Illusion, Katowice 10.03.2018, fot. Verghityax

Illusion został powołany do życia w Gdańsku w 1992 roku z inicjatywy Tomasza Lipnickiego, Jerzego Rutkowskiego i Pawła Herbascha. Jako ostatni skład zasilił Jarosław Śmigiel. W trakcie siedmioletniej działalności grupa zarejestrowała cztery longplaye studyjne i jeden koncertowy. Od momentu rozpadu w 1999 roku Illusion grał sporadyczne koncerty, choć przez ponad dekadę nie ogłosił pełnej reaktywacji.

Do pełnoprawnego powrotu doszło w 2011 roku. Wkrótce światło dzienne ujrzał koncertowy album "Live", jednak na album studyjny trzeba było czekać do 2014 roku. Wówczas, 15 marca, światło dzienne ujrzała płyta "Opowieści".

Obecnie Illusion promuje album "Anhedonia". Jest to szósty longplay studyjny w dorobku grupy. Na płycie znalazło się dziesięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował pod okiem Szymona Sieńki i Grzegorza Piwkowskiego. W sesji gościnnie wziął udział Litza z Luxtorpedy, użyczając swego wokalu w utworze "Śladem krwi". Premiera krążka odbyła się 9 marca 2018 roku.

Decapitated, Kraków 5.06.2018, fot. Verghityax
Decapitated, Kraków 5.06.2018, fot. Verghityax

Decapitated wypuścił wznowienie "The First Damned", kompilacji zawierającej materiał z pierwszych dwóch demówek grupy. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 6 czerwca 2021 roku za sprawą Nuclear Blast.

Kompilacja "The First Damned" ukazała się po raz pierwszy w 2000 roku pod egidą Metal Mind Productions. Znalazł się na niej materiał z demówek "Cemeteral Gardens" i "The Eye of Horus", a także koncertowe wykonania "Way to Salvation" i "Nine Steps" z występu na "Thrash 'Em All Festival". Wznowienie w barwach Nuclear Blast pozbawione jest zawartości koncertowej. Nową okładkę przygotował Micah Ulrich.

Komentarze
Dodaj komentarz »