zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 9 grudnia 2022

Gaahls Wyrd na dwóch koncertach w Polsce

11.02.2022 13:23  autor: Verghityax, źródło: Left Hand Sounds

Gaahls Wyrd ogłosił europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. W naszym kraju zaplanowano dwa występy: 5 października 2022 roku w Poznaniu i 6 października w Krakowie. Formacji Gaahla towarzyszyć będą zespoły Saor i Gaerea.

Gaahls Wyrd - zespół Gaahla, dawnego frontmana Gorgoroth i God Seed - promować będzie swoją ostatnią EP-ką studyjną, zatytułowaną "The Humming Mountain". Jej premiera miała miejsce 5 listopada 2021 roku za sprawą Season of Mist. Na "The Humming Mountain" znalazło się pięć kompozycji. Trzy z nich - "Awakening Remains - Before Leaving", "The Dwell" i tytułowa - miały pierwotnie znaleźć się na "GastiR - Ghosts Invited", nie pasowały jednak do konceptu artystycznego. Razem z gitarzystą Lustem Kilmanem i producentem Iverem Sandoyem, Gaahl przearanżował je na potrzeby nowego wydawnictwa. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Solslottet Studio". Miksami i masteringiem zajął się Iver Sandoy.

Gaahls Wyrd został powołany do życia we wrześniu 2015 roku, miesiąc po ostatnim koncercie God Seed. Kapelę tworzą, oprócz Gaahla, gitarzysta Lust Kilman, basista Frode Kilvik i perkusista Kevin Kvale.

Saor to projekt Andy'ego Marshalla, który łączy w swojej twórczości folk z black metalem. W studiu artysta sam obsługuje wszystkie instrumenty, na żywo korzysta ze wsparcia czterech muzyków. Obecnie Saor promuje swój czwarty longplay studyjny, pt. "Forgotten Paths". W sesji nagraniowej do płyty gościnnie udział wziął Neige z Alcest. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 15 lutego 2019 roku.

Portugalska formacja Gaerea wypuści w 2022 roku swój trzeci longplay studyjny. Ukaże się on za sprawą Season of Mist. Ostatnie wydawnictwo grupy, zatytułowane "Limbo", ukazało się 24 lipca 2020 roku. Znalazło się na nim sześć kompozycji, które zarejestrował w "Demigod Recordings".

5.10 - Poznań, "U Bazyla"
Bilety: 100 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

6.10 - Kraków, "Hol"
Bilety: 100 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »