zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 13 sierpnia 2022

Dopelord, Weedpecker i Wij zagrają charytatywnie

2.03.2022 09:38  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering, Banshee Booking

Agencje Soulstone Gathering i Banshee Booking w porozumieniu z Pracownią Hipnagogi ogłosiły charytatywny koncert, pod szyldem "Gramy dla Ukrainy". Całkowity dochód z wydarzenia przekazany zostanie na Polską Akcję Humanitarną oraz SOS Wioski Dziecięce. Na scenie zaprezentują się formacje Dopelord, Weedpecker i Wij. Koncert odbędzie się 6 marca 2022 roku w klubie "Hydrozagadka" w Warszawie.

Dyskografię Dopelord zamyka EP-ka "Reality Dagger", ukazała się ona w lutym 2021 roku. Znalazły się na niej trzy kompozycje, które zespół zarejestrował w lutym 2020 roku w "Tall Pine Records" i "Nebula Studio". W kompozycji tytułowej solo na gitarze gościnnie zagrał Wyro z Weedpecker. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Dopelord powstał w 2010 roku. Trzon grupy od początku stanowią Paweł Mioduchowski na gitarze i wokalu, Grzegorz Pawłowski na gitarze i Piotr Zin na basie i wokalu. Od 2018 roku rolę perkusisty pełni Piotr Ochociński, który zastąpił na tym stanowisku Tomasza Walczaka.

Weedpecker ogrywa obecnie swój czwarty longplay studyjny, pt. "IV: The Stream of Forgotten Thoughts". Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 3 grudnia 2021 roku, za sprawą Stickman Records. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 14 listopada 2020 roku. Ślady bębnów powstały w "Nebula Studio", pozostałe instrumenty zarejestrowano w "Studio Wieloślad". Masteringiem zajął się Haldor Grunberg. Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

W 2019 roku w Weedpecker doszło do zmiany składu. Do kapeli dołączyli Cheesy Dude z Belzebong, Domel z Major Kong i Tomek Walczak z Tankograd.

Warszawska formacja Wij promuje materiał ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Dziwidło". Jego premiera odbyła się 8 sierpnia 2021 roku za sprawą Heavy Medication Records. Na zawartość "Dziwidła" składa się jedenaście kompozycji, w tym cover "In League with Satan" Venom z tekstem przełożonym na język polski. Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio", okładkę przygotował Maurycy Gomulicki. Dziwidło to roślina znana również jako amorfofalus. Jedna z jej odmian - dziwidło olbrzymie - wypuszcza podczas kwitnienia woń zgniłego mięsa, mającą za zadanie zwabić jak najwięcej zapylaczy.

Wij to rockowe trio z Warszawy. W jego skład wchodzą Maria Lengren na wokalu, Grzegorz Paluch na gitarze i Mikołaj Malanowski na perkusji. W styczniu 2020 roku zespół wypuścił demówkę, która zrealizowana została na setkę w "Mustache Ministry Studio".

6.03 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Start: 18:00
Bilety: 50 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »