zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 27 listopada 2022

Taraban, Stonerror i Moonstone charytatywnie dla Ukrainy

2.03.2022 21:03  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Formacje Taraban, Stonerror, Moonstone i Eye of Void ogłosiły charytatywny koncert, z którego dochód przekazany zostanie na Polską Akcję Humanitarną oraz SOS Wioski Dziecięce. Wydarzenie odbędzie się 10 marca 2022 roku w krakowskim klubie "Alchemia", pod auspicjami Soulstone Gathering.

Taraban promuje obecnie "How the East Was Lost", swój pierwszy longplay studyjny. Wcześniej muzycy zrealizowali dwie EP-ki, z których ostatnia, zatytułowana "Valkyrie Eleison", miała swoją premierę w 2016 roku.

Materiał na "How the East Was Lost" zarejestrowany został w kwietniu 2019 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga, który zajął się również miksami i masteringiem. Premiera albumu miała miejsce 22 listopada 2019 roku.

Krakowski Stonerror wydał 4 kwietnia 2020 roku "Troublemaker" - jest to album zawierający wyłącznie covery. Na potrzeby płyty zespół przygotował swoją interpretację "Synchronicity I" The Police, "Oparu" Lecha Janerki, "Pejzażu miasta" Czerwonych Gitar, "Na dnie mych oczu" Tadeusza Nalepy i "Trouble Maker" Chrissy'ego Tembo. Materiał wyprodukował i zmiksował Maciej Cieślak, masteringiem zajął się Marcin Bociński.

Stonerror powstał w 2015 roku. W skład zespołu weszli Jarosław Daniel na gitarze, Jacek Malczewski na basie, Łukasz Mazur na wokalu i Maciej Ołownia na perkusji. Zespół debiutował w 2016 roku EP-ką "Rattlesnake Moan". Materiał został nagrany na żywo 17 grudnia 2015 roku w klubie "Piękny Pies" w Krakowie. Na płycie znalazły się cztery autorskie utwory oraz cover "Tomorrow Never Knows" z albumu "Revolver" The Beatles.

Krakowski Moonstone ogrywa obecnie EP-kę studyjną, pt. "1904". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce w styczniu 2022 roku, pod egidą Galactic SmokeHouse. Na "1904" znalazły się dwie kompozycje, które zespół zarejestrował w maju 2021 roku - sesja odbyła się w "Studio u Miśka" w Krzęcinie.

Moonstone rozpoczął działalność w 2017 roku jako trio. W skład formacji weszli Jan Maniewski na gitarze i wokalu, Wiktor Kozak na basie i Kacper Kubień na perkusji. Dwa lata później kapela zadebiutowała longplayem, zatytułowanym po prostu "Moonstone". Już po sesji nagraniowej do zespołu dołączył gitarzysta Volodymyr Lyashenko.

Eye of Void to krakowska formacja, która w trakcie swojej działalności romansowała z różnymi stylistykami - od thrash metalu, poprzez hard rock, na stonerze kończąc. w 2015 roku zespół wydał debiutancką EP-kę z czterema utworami, zatytułowaną po prostu "Eye of Void". 1 marca 2022 roku zespół powrócił z longplayem, również zatytułowanym "Eye of Void".

10.03 - Kraków, "Alchemia"
Start: 18:00
Bilety: 50 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »