zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 października 2022

Europejska trasa Eyehategod odwołana

12.03.2022 16:26  autor: Verghityax, źródło: Noise Annoys Booking Agency & Records Label

Eyehategod odwołał swoją europejską trasę koncertową, w której Amerykanom towarzyszyć miał włosko-rosyjski zespół Svetlanas. W Polsce planowano dwa występy: 12 kwietnia 2022 roku w Gdańsku i 13 kwietnia w Łodzi.

Eyehategod promuje obecnie swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany "A History of Nomadic Behavior". Ukazał się on 12 marca 2021 roku, pod banderą Century Media Records. Materiał zarejestrowany został w "HighTower Recording" i "Hypercube Studio".

Poprzedni album studyjny grupy, zatytułowany po prostu "Eyehategod", trafił do sprzedaży 26 maja 2014 roku, za sprawą Housecore Records i Century Media Records. Jest to ostatnie wydawnictwo formacji zawierające ścieżki perkusyjne Joeya LaCaze. Bębniarz zmarł 23 sierpnia 2013 roku w wyniku niewydolności oddechowej.

Eyehategod powstał w 1988 roku z inicjatywy Jimmy'ego Bowera i Joeya LaCaze. Pierwotny skład uzupełnili Mark Schultz, Steve Dale i Chris Hilliard. Wkrótce z grupą rozstał się Chris Hilliard, a jego miejsce za mikrofonem zajął Mike Williams, z którym zespół zarejestrował wszystkie swoje wydawnictwa. Debiutancka demówka, zatytułowana "Garden Dwarf Woman Driver", ujrzała światło dzienne w 1989 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »