zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 9 grudnia 2022

The Stubs i Sunnata na "Summer Discomfort"

23.03.2022 09:15  autor: Verghityax, źródło: Southern Discomfort

Agencja Southern Discomfort zapowiedziała trzecią edycję "Summer Discomfort". Wydarzenie odbędzie się 30 lipca 2022 roku na terenie "Przylądka Zabawy" w Cholerzynie pod Krakowem. Zagrają The Stubs, Sunnata, Swayzee, Pure Bedlam, Lochy i Smoki, Bastard Disco i bHP.

The Stubs, Aleksandrów Łódzki 11.09.2021, fot. Verghityax
The Stubs, Aleksandrów Łódzki 11.09.2021, fot. Verghityax

The Stubs promować będzie EP-kę studyjną, zatytułowaną "Make the Stubs Dead Again". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 1 kwietnia 2021 roku nakładem Instant Classic. Materiał zarejestrowany został w klubie "Pogłos", produkcją zajął się Olek Orłowski. Na EP-ce znalazły się cztery kompozycje, w tym cover "Poor Black Mattie" R.L. Burnside'a.

The Stubs powstał pod koniec 2010 roku - swoją muzykę nazywa niskobudżetowym rock'n'rollem. Warszawskie trio ma na koncie cztery studyjne longplaye: "The Stubs", "Second Suicide", "Social Death By Rock 'N' Roll" i "Let's Die", a także EP-ki "Kill Yourself" i "Make the Stubs Dead Again".

Sunnata promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Burning in Heaven, Melting on Earth". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 26 lutego 2021 roku. Na płycie znalazło się sześć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Nebula Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Maciej Karbowski. Za opracowanie szaty graficznej odpowiadają Adam Bejnarowicz i Weronika Odziomek.

Sunnata powstała w 2013 roku w Warszawie - wcześniej ten sam skład funkcjonował pod nazwą Satellite Beaver. Debiutancki singiel kwartetu, pt. "Asteroid", ujrzał światło dzienne w styczniu 2014 roku. Dwa miesiące później formacja wydała własnym sumptem "Climbing the Colossus", swój pierwszy longplay.

Swayzee to glamrockowa formacja z Warszawy. 6 listopada 2021 roku grupa wypuściła swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "Greatest Hits". Składający się z ośmiu kompozycji materiał powstał w "JM Studio" w ramach pojedynczej sesji.

Pure Bedlam to nowy projekt Wojtka Kałuży z Mentora, Lasu Trumien, Grieving i J. D. Overdrive, a także gitarzysty Adama Szopy i perkusisty Piotra Szopy. Niemal dwie dekady temu wszyscy trzej udzielali się w rybnickiej kapeli Shapeless. Skład Pure Bedlam uzupełnił Kamil Rutkowski na basie.

3 września 2021 roku zespół zadebiutował albumem "Taking Shape". Znalazło się na nim osiem kompozycji. Partie instrumentalne powstały w "Monochrom Studio" w maju 2021 roku, ścieżki wokalne zrealizowano miesiąc później w "NN Studio". Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Zespół Lochy i Smoki pochodzi ze Szczecina i gra muzykę, będącą mieszanką emo i hardcore'a. Obecnie kapela ogrywa swój drugi longplay studyjny, pt. "Mogłem zostać w domu i grać w gry". Materiał ukazał się 4 marca 2022 roku, za sprawą Peleton Records.

Warszawska formacja Bastard Disco promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Satelity". Jego premiera przewidziana jest na drugą połowę kwietnia 2022 roku, pod egidą Anteny Krzyku. Będzie to pierwsze dokonanie zespołu z tekstami w języku polskim. Miksami zajął się Zach Weeks z "God City Studio" w Salem, za mastering odpowiada Magnus Lindberg z "VRTKL Audio" w Sztokholmie.

Bastard Disco powstał w 2015 roku, inspirując się dokonaniami Fugazi, Quicksand, The Smashing Pumpkins, Sonic Youth i Pixies. Debiutancka płyta zespołu, zatytułowana "Warsaw Wasted Youth", ukazała się w 2017 roku nakładem Anteny Krzyku, najstarszej polskiej wytwórni niezależnej.

bHP to warszawska grupa numetalowa. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na swój pierwszy album studyjny. W styczniu 2022 roku światło dzienne ujrzał singiel "Wasted Light". Miksami i masteringiem zajął się Marcin Buźniak.

30.07 - Cholerzyn, "Przylądek Zabawy"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »