zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

Wij i Grief Circle zagrają w Katowicach

6.04.2022 16:47  autor: Verghityax, źródło: profil Galactic SmokeHouse na Facebooku

W klubie "Drzwi Zwane Koniem" w Katowicach odbędzie się 23 kwietnia 2022 roku piąta edycja "Silesian Witchcraft". Na scenie zaprezentują się formacje Wij i Grief Circle.

Warszawska formacja Wij promuje materiał ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Dziwidło". Jego premiera odbyła się 8 sierpnia 2021 roku za sprawą Heavy Medication Records. Na zawartość "Dziwidła" składa się jedenaście kompozycji, w tym cover "In League with Satan" Venom z tekstem przełożonym na język polski. Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio", okładkę przygotował Maurycy Gomulicki. Dziwidło to roślina znana również jako amorfofalus. Jedna z jej odmian - dziwidło olbrzymie - wypuszcza podczas kwitnienia woń zgniłego mięsa, mającą za zadanie zwabić jak najwięcej zapylaczy.

Wij to rockowe trio z Warszawy. W jego skład wchodzą Maria Lengren na wokalu, Grzegorz Paluch na gitarze i Mikołaj Malanowski na perkusji. W styczniu 2020 roku zespół wypuścił demówkę, która zrealizowana została na setkę w "Mustache Ministry Studio".

Grief Circle to nowy zespół doommetalowy ze Śląska. Kwartet, w skład którego wchodzą K na wokalu, J na gitarze, F na basie i J na perkusji, pracuje obecnie nad materiałem na swoje pierwsze wydawnictwo. Koncert w "Drzwiach Zwanych Koniem" będzie debiutanckim występem grupy.

23.04 - Katowice, "Drzwi Zwane Koniem"
Start: 19:00
Bilety: 30 zł

Tagi: Wij, Grief Circle
Komentarze
Dodaj komentarz »