zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 lipca 2022

Jad, Krzta i Narbo Dacal na "Summer Dying Loud"

19.04.2022 09:26  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły kolejne zespoły: Jad, Krzta, Narbo Dacal i Skov. Wcześniej swój udział potwierdziły Napalm Death, Asphyx, Master, Tiamat, Enslaved, Ragehammer, Night Demon, Tides From Nebula, Fleshworld, Only Sons i Deszcz. Festiwal odbędzie się w dniach od 8 do 10 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Punkowa grupa Jad promuje obecnie EP-kę "Wstręt". Ukazała się ona 7 kwietnia 2020 roku. Na zawartość wydawnictwa składa się pięć kompozycji, trwających łącznie sześć i pół minuty. Sesja nagraniowa odbyła się w styczniu 2020 roku w "Lazy Sounday Studio". Miksami zajęli się Grzegorz Kucharski i Marcin Kucharski, za mastering odpowiada Ryan Abbott.

Jad powstał w 2017 roku. W skład grupy weszli muzycy Government Flu, The Stubs, Drip of Lies i Calm the Fire. Jeszcze w tym samym roku - w październiku - kwartet wypuścił debiutancką demówkę. Na kolejnym wydawnictwie, pt. "Promo 2018", znalazły się trzy autorskie kompozycje oraz cover utworu "Hej szara wiara" Armii.

Krzta promować będzie swój drugi album studyjny, pt. "żółć.niszczenie.zgliszcze". Znalazło się na nim siedem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Dobra 12 Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiadają Piotr Polak i Michał Kuźmicki. Na nośniku fizycznym album ukazał się 8 października 2021 roku, pod egidą Piranha Music.

Krzta pochodzi z Olsztyna i gra mieszankę post-metalu oraz sludge metalu. W skład zespołu wchodzą Kamil Błażewicz na gitarze i wokalu, Kuba Kamiński na basie i Andrzej Postek na perkusji. W styczniu 2015 roku trio wypuściło debiutanckie demo, na którym znalazły się trzy autorskie utwory. Dwa lata później muzycy wydali swój pierwszy longplay, zatytułowany po prostu "Krzta".

Krakowska formacja Narbo Dacal promować będzie swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Narbo Dacal". Materiał zarejestrowany został w studio "No Solace". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się M. z Mgły. W coverze "Call from the Grave" Bathory gościnnie wystąpił Heretik Hellstorm z grupy Ragehammer. Premiera płyty miała miejsce 28 stycznia 2022 roku, w barwach Piranha Music.

W skład Narbo Dacal wchodzą Eliza na basie i wokalu, Drut na gitarze i Bartek na perkusji.

Skov przyjedzie z materiałem ze swojego drugiego longplaya studyjnego, pt. "Family Feast". Składający się z dwunastu kompozycji materiał powstał w "Perlazza Studio". Krążek ukazał się 24 marca 2021 roku.

Skov powstał pod koniec 2017 roku, a już w styczniu 2018 roku opublikował debiutancką demówkę. Po raz pierwszy na żywo zaprezentował się w lutym, na "IV Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Rockowych PIEC 2018" w Luboniu. Grupa brała udział w kolejnych konkursach i w kwietniu zwyciężyła w finale piątej edycji festiwalu "Rockowanie" w Łodzi.

Karnety na "Summer Dying Loud 2022" nabyć można za cenę 159 zł, bilety jednodniowe kosztować będą 89 zł. Koszt pola namiotowego to 20 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »