zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lutego 2023

Truchło Strzygi, Gruzja i Chainsword na "Summer Dying Loud"

24.04.2022 09:11  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły kolejne zespoły: Truchło Strzygi, Gruzja, Chainsword, Wij, Moonstone i Drip of Lies. Wcześniej swój udział potwierdziły Napalm Death, Asphyx, Master, Tiamat, Enslaved, Ragehammer, Night Demon, Tides From Nebula, Fleshworld, Jad, Krzta, Narbo Dacal, Skov, Only Sons i Deszcz. Festiwal odbędzie się w dniach od 8 do 10 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Truchło Strzygi promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Gwiezdny demon". Trafił on do sprzedaży 22 kwietnia 2022 roku, pod egidą Godz Ov War Productions. Na "Gwiezdnym demonie" znalazło się osiem kompozycji. Materiał zmiksowali Haldor Grunberg oraz P. - basista i gitarzysta formacji.

Truchło Strzygi pochodzi z Raszyna i gra mieszankę thrash i black metalu w języku polskim. 1 czerwca 2018 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny kwartetu, zatytułowany "Pora umierać".

Gruzja wydała 24 grudnia 2021 roku album "Vulgator". Zawarte na nim utwory stanowią część ścieżki dźwiękowej do nadchodzącej gry komputerowej, zatytułowanej "Priest Simulator". Na potrzeby longplaya zespół przygotował osiem kompozycji.

Gruzja powstała w 2018 roku, zrzeszając muzyków takich grup jak Furia, Mentor, Thaw, Massemord, Odraza i Licho.

Chainsword promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Blightmarch". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 lutego 2021 roku za sprawą Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Partie gitar, basu i wokalu powstały w "Primate 666 Studio", ścieżki perkusyjne zarejestrowano w "Nebula Studio". Miksy i mastering wykonał Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W utworze tytułowym gitarowe solo gościnnie zagrał Seru z Belzebong. Okładkę przygotował Wilson German Arrieta.

Chainsword to warszawski kwintet, w skład którego wchodzą muzycy związani z takimi zespołami jak Virulent Scourge, Sun No More, Licorea i Tankograd. Debiutancki singiel Chainsword, pt. "Faceless Tormentor", ujrzał światło dzienne w 2018 roku.

Warszawska formacja Wij promuje materiał ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Dziwidło". Jego premiera odbyła się 8 sierpnia 2021 roku za sprawą Heavy Medication Records. Na zawartość "Dziwidła" składa się jedenaście kompozycji, w tym cover "In League with Satan" Venom z tekstem przełożonym na język polski. Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio", okładkę przygotował Maurycy Gomulicki. Dziwidło to roślina znana również jako amorfofalus. Jedna z jej odmian - dziwidło olbrzymie - wypuszcza podczas kwitnienia woń zgniłego mięsa, mającą za zadanie zwabić jak najwięcej zapylaczy.

Wij to rockowe trio z Warszawy. W jego skład wchodzą Maria Lengren na wokalu, Grzegorz Paluch na gitarze i Mikołaj Malanowski na perkusji. W styczniu 2020 roku zespół wypuścił demówkę, która zrealizowana została na setkę w "Mustache Ministry Studio".

Krakowski Moonstone ogrywa obecnie EP-kę studyjną, pt. "1904". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce w styczniu 2022 roku, pod egidą Galactic SmokeHouse. Na "1904" znalazły się dwie kompozycje, które zespół zarejestrował w maju 2021 roku - sesja odbyła się w "Studio u Miśka" w Krzęcinie.

Moonstone rozpoczął działalność w 2017 roku jako trio. W skład formacji weszli Jan Maniewski na gitarze i wokalu, Wiktor Kozak na basie i Kacper Kubień na perkusji. Dwa lata później kapela zadebiutowała longplayem, zatytułowanym po prostu "Moonstone". Już po sesji nagraniowej do zespołu dołączył gitarzysta Volodymyr Lyashenko.

Hardcore'owa formacja Drip of Lies nadal ogrywa "Hell", swój drugi longplay studyjny. Jego premiera miała miejsce 18 października 2019 roku. Na płytę trafiło osiem autorskich kompozycji, które kwartet zarejestrował w stołecznym "Mustache Ministry Studio". Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Rafał Wechterowicz.

Drip of Lies powstał w 2008 roku w Warszawie. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "Drip of Lies", ujrzała światło dzienne trzy lata później. Pierwszy longplay, pt. "Failure", pochodzi z 2012 roku. W skład Drip of Lies wchodzą muzycy powiązani między innymi z kapelami Jad i The Stubs.

Karnety na "Summer Dying Loud 2022" nabyć można za cenę 159 zł, bilety jednodniowe kosztować będą 89 zł. Koszt pola namiotowego to 20 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Truchło Strzygi, Gruzja i Chainsword na "Summer Dying Loud"
darknightion (gość, IP: 91.230.98.*), 2022-04-24 15:28:16 | odpowiedz | zgłoś
Ale zabawne... Mieszkam w Krzęcinie a nie znam tego studia... Hmm???

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy zdarzyło Ci się napisać list (tradycyjny lub elektroniczny) do muzyka?