zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 28 czerwca 2022

Mord'A'Stigmata i Witchmaster na "Summer Dying Loud"

7.05.2022 13:22  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły kolejne zespoły: Mord'A'Stigmata i Witchmaster. Wcześniej swój udział potwierdziły Napalm Death, Asphyx, Master, Tiamat, Enslaved, Ragehammer, Night Demon, Tides From Nebula, Truchło Strzygi, Gruzja, Chainsword, Wij, Moonstone, Drip of Lies, Fleshworld, Jad, Krzta, Narbo Dacal, Skov, Only Sons i Deszcz. Festiwal odbędzie się w dniach od 8 do 10 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Mord'A'Stigmata wydała 19 marca 2020 roku swój pierwszy album koncertowy, zatytułowany "Songs for the Exiles (Live at Roadburn 2019)". Na wydawnictwie znalazł się zapis występu, który miał miejsce 14 kwietnia 2019 roku w Tilburgu. Za miksy i mastering odpowiada Marcel van de Vondervoort. Okładkę zaprojektował Credo Quia Absurdum.

W maju 2017 roku, po dziesięciu latach współpracy, z zespołem rozstał się perkusista DQ. Jego miejsce zajął Ygg.

Mord'A'Stigmata powstała w 2004 roku w Bochni. Rok później światło dzienne ujrzała jej debiutancka demówka, pt. "Borderline Personality Disorder". Liderem formacji jest gitarzysta Static.

Witchmaster powstał w 1996 roku w Zielonej Górze. Formacji przewodzi gitarzysta i wokalista Geryon, który jako jedyny udziela się w niej nieprzerwanie od początku działalności. Po wypuszczeniu dwóch demówek zespół - z basistą Reyashem i perkusistą Vitoldem na pokładzie - zrealizował w "Polysound Studio" swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Violence & Blasphemy". Na płycie znalazło się piętnaście kompozycji, w tym cover "Ritual" Blasphemy.

Dyskografię Witchmaster zamyka split "Razing the Shrines of Optimism" z zespołem Voidhanger. Na potrzeby wydawnictwa Witchmaster zarejestrował jeden premierowy utwór, cover "Tanz Debil" Einsturzende Neubauten, oraz wersje koncertowe trzech numerów. Voidhanger stworzył trzy nowe autorskie kompozycje. Ostatni longplay studyjny Witchmaster - "Antichristus ex Utero" - pochodzi z 2014 roku.

Obecnie Witchmaster tworzą Geryon na gitarze i wokalu, Reyash na basie i wokalu, Inferno na perkusji i Bastis na wokalu.

Karnety na "Summer Dying Loud 2022" nabyć można za cenę 159 zł, bilety jednodniowe kosztować będą 89 zł. Koszt pola namiotowego to 20 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Jak oceniasz obecność wielu scen na festiwalach?