zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

Five Finger Death Punch i Hollywood Undead w Warszawie

11.05.2022 09:39  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

"Impact Festival", który miał się odbyć 6 lipca 2022 roku w "Tauron Arenie" w Krakowie, nie dojdzie do skutku w planowanym kształcie. Zespoły Five Finger Death Punch i Hollywood Undead zagrają zamiast tego 7 lipca 2022 roku na warszawskim "Torwarze". Black Label Society, który pierwotnie miał wystąpić na "Impact Festivalu", ogłosił nowe daty europejskiej trasy - nie uwzględniają one Polski. Wejściówki na "Impact Festival" można wymienić na bilety na warszawski koncert Five Finger Death Punch i Hollywood Undead.

Five Finger Death Punch promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "F8". Płyta trafiła do sprzedaży 28 lutego 2020 roku, pod egidą Better Noise Music. Sesja nagraniowa do "F8" odbyła się w "The Hideout Recording Studio". Do produkcji ponownie zaangażowany został Kevin Churko, z którym Amerykanie nagrali niemal wszystkie swoje albumy. "F8" to pierwsze dokonanie formacji z Charliem Engenem na perkusji - zastąpił on w 2018 roku Jeremy'ego Spencera, który zmuszony był zarzucić swoją karierę muzyczną z powodu kontuzji pleców.

W lutym 2020 roku zespół ogłosił, że gitarzysta Jason Hook zmuszony był wycofać się z europejskiej trasy koncertowej, z uwagi na problemy zdrowotne. Zastąpił go Andy James. W październiku 2020 roku Jason Hook oficjalnie rozstał się z Five Finger Death Punch. Jednocześnie Andy James ogłoszony został pełnoprawnym członkiem grupy.

Na 2022 rok Five Finger Death Punch planuje premierę swojego dziewiątego longplaya studyjnego, pt. "AfterLife".

Hollywood Undead ogrywa obecnie albumy "New Empire, Vol. 1" i "New Empire, Vol. 2", oba wydane w 2020 roku. Po rozstaniu z perkusistą Da Kurlzzem, które miało miejsce w 2017 roku, zespół zatrudnił Luke'a Hollanda w charakterze muzyka sesyjnego. Na żywo grupę wspomaga perkusista Matt Oloffson.

Kapela powstała w 2005 roku w Los Angeles z inicjatywy wokalistów i multiinstrumentalistów Jorela "J-Dog" Deckera oraz Arona "Deuce" Erlichmana. Wkrótce duet zaangażował dodatkowych muzyków i zarejestrował materiał na debiutancki "Swan Songs". Dwa lata zajęło Hollywood Undead znalezienie wytwórni, która zgodziła się na wydanie albumu w nieocenzurowanej wersji. W roku 2010 skład opuścił Deuce.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Jak oceniasz obecność wielu scen na festiwalach?