zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 20 lipca 2024

Gatecreeper przed Death To All w Krakowie

31.05.2022 16:46  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Warszawski koncert Gatecreepera, który miał się odbyć 26 czerwca 2022 roku w klubie "Hydrozagadka", nie dojdzie do skutku. Zamiast tego zespół wystąpi w charakterze supportu przed Death To All. Koncert odbędzie się tego samego dnia w krakowskim "Hype Parku". Wszystkie bilety zakupione na występ w Warszawie będą honorowane w Krakowie, można je również zwrócić w miejscu zakupu.

Dyskografię Gatecreepera zamyka EP-ka, zatytułowana "An Unexpected Reality". Premiera płyty miała miejsce 13 stycznia 2021 roku pod egidą Closed Casket Activities. Na "An Unexpected Reality" znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Homewrecker Studios". Miksami zajął się Kurt Ballou, za mastering odpowiada Alan Douches. Okładkę przygotował Thomas Toye.

Gatecreeper powstał w 2013 roku i od początku działa w niemal niezmienionym składzie - trzon formacji stanowią Chase H. Mason na wokalu, Eric Wagner na gitarze, Metal Matt na perkusji i Sean Mears na basie. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "Gatecreeper", ukazała się rok później.

Death To All, Kraków 13.03.2015, fot. Verghityax
Death To All, Kraków 13.03.2015, fot. Verghityax

W skład Death To All wchodzą Steve DiGiorgio na basie, Gene Hoglan na perkusji, Bobby Koelble na gitarze oraz Max Phelps na gitarze i wokalu.

Death powstał w 1983 roku w Orlando na Florydzie pod nazwą Mantas, założył go gitarzysta i wokalista Chuck Schuldiner. Do pierwszego składu muzyk zaprosił perkusistę Kama Lee i gitarzystę Ricka Rozza. Wkrótce trio zarejestrowało swoje pierwsze demo, zatytułowane "Death By Metal".

Od tego czasu przez Death przewinęło się wielu muzyków, w tym Steve DiGiorgio, Chris Reifert, Terry Butler, James Murphy, Sean Reinert, Paul Masvidal, Gene Hoglan i Andy LaRocque. Na dyskografię grupy składa się siedem longplayów studyjnych, trzy koncertowe i mnóstwo demówek.

W 1999 roku u Chucka Schuldinera wykryto glejaka. Pomimo radioterapii oraz operacji w celu usunięcia pozostałości nowotworu, choroba powróciła niecałe dwa lata później. Muzyk zmarł 13 grudnia 2001 roku.

26.06 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 119 zł (przedsprzedaż) i 130 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Gatecreeper przed Death To All w Krakowie
Bungo (gość, IP: 149.156.110.*), 2022-06-27 17:54:56 | odpowiedz | zgłoś
Koncert petarda z niewypałem. Tzn. Gatecreeper to niewypał totalny, nie wiem po co to było na scenę wypuszczać przed DTA. Prostackie na maksa, jedynie perkusista umie coś zagrać. Natomiast DTA - pierwsza liga. Świetny koncert, muzycy w wybornej formie - mimo potwornej duchoty łoili niemiłosiernie. W trakcie setu, podczas, gdy Phelps coś majstrował z gitarą, reszta odegrała kawałek Sweet home Alabama z Hoglanem na wokalu (jedną ręką trzymał mikrofon, a drugą grał), to coś czego się nie da odzobaczyć ;-))))
re: Gatecreeper przed Death To All w Krakowie
Verghityax (wyślij pw), 2022-06-27 21:50:00 | odpowiedz | zgłoś
To chyba byliśmy na innym koncercie, bo Gatecreeper zagrał solidny wpierdol.
re: Gatecreeper przed Death To All w Krakowie
Bungo (gość, IP: 37.47.85.*), 2022-06-28 10:16:11 | odpowiedz | zgłoś
Z całą pewnością to nie był ten sam koncert. Mimo duchoty nie byłem nawet lekko ciepły po creeperze ;-)
Nota bene, wszyscy znajomi bardzo zachwalali ten skład, może stąd takie rozczarowanie.
re: Gatecreeper przed Death To All w Krakowie
Verghityax (wyślij pw), 2022-06-27 22:21:11 | odpowiedz | zgłoś
Oczywiście, Death to All znakomicie, ale po muzykach tego formatu nie spodziewałbym się niczego innego.