zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 24 kwietnia 2024

Koncert Whitesnake i Europe wyprzedany

8.06.2022 16:31  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Agencja Metal Mind Productions poinformowała, że bilety na krakowski koncert Whitesnake i Europe zostały wyprzedane. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2022 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

Dyskografię Whitesnake zamyka "Flesh & Blood", trzynasty longplay studyjny w karierze zespołu. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 10 maja 2019 roku pod egidą Frontiers Music Srl. Początkowo "Flesh & Blood" miał się ukazać rok wcześniej, jednak zespół zmuszony był przełożyć sesję nagraniową z powodu przeciągającej się choroby Davida Coverdale'a. Wokalista przez wiele tygodni zmagał się z grypą typu H3.

"Flesh & Blood" jest pierwszym dokonaniem Whitesnake, które David Coverdale napisał z gitarzystami Rebem Beachem i Joelem Hoekstrą. Choć Reb Beach jest członkiem Whitesnake od 2002 roku, na "Good to Be Bad" i "Forevermore" rolę głównego kompozytora pełnił Doug Aldrich. Joel Hoekstra dołączył do formacji w roku 2014.

W listopadzie 2021 roku zespół poinformował, że Michael Devin, po ponad dziesięciu latach współpracy, odszedł z Whitesnake. Jego miejsce zajęła irlandzka basistka Tanya O'Callaghan, która wcześniej współpracowała ze Stevenem Adlerem, byłym perkusistą Guns N' Roses.

Po rozpadzie Deep Purple w lipcu 1976 roku David Coverdale postanowił spróbować sił w karierze solowej. W 1977 roku wydał swój pierwszy album, pt. "White Snake" - produkcją zajął się Roger Glover, a płyta ukazała się pod szyldem Purple Records. Rok później światło dzienne ujrzał drugi solowy krążek, zatytułowany "Northwinds". Tuż przed jego premierą Coverdale utworzył nowy zespół o nazwie Whitesnake. W skład weszli muzycy, którzy dotychczas wspierali wokalistę na trasie: gitarzyści Micky Moody i Bernie Marsden, basista Neil Murray, perkusista Dave Dowle i klawiszowiec Brian Johnston. Pierwszym wydawnictwem sygnowanym logo Whitesnake była EP-ka "Snakebite", a już miesiąc później pojawił się longplay, pt. "Trouble". Od tamtego czasu kapela Davida Coverdale'a wypuściła jeszcze dwanaście albumów studyjnych, dziewięć koncertowych i kilka kompilacji. Skład Whitesnake zmieniał się wielokrotnie - przez formację przewinęli się tacy muzycy, jak John Sykes, Vivian Campbell, Steve Vai, Rudy Sarzo, Marco Mendoza, Ian Paice, Tommy Aldridge czy Jon Lord.

Szwedzka formacja Europe nadal ogrywa swój ostatni album studyjny, pt. "Walk the Earth". Premiera płyty miała miejsce 20 października 2017 roku pod szyldem należącej do zespołu wytwórni Hell & Back. Na początku lutego 2017 roku muzycy Europe weszli do "Abbey Road Studios" w Londynie, aby zarejestrować następcę "War of Kings". Za produkcję nowego materiału odpowiada Dave Cobb. Okładkę wykonał Mike Sportes.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Koncert Whitesnake i Europe wyprzedany
lolipop (gość, IP: 148.81.46.*), 2022-06-10 09:48:06 | odpowiedz | zgłoś
Będę :-)