zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 29 listopada 2023

Wyatt E. i Five the Hierophant w "Rude Boy Club"

25.06.2022 16:59  autor: Verghityax, źródło: profil Wyatt E. na Facebooku

Formacje Wyatt E. i Five the Hierophant potwierdziły swój drugi koncert w Polsce w ramach trasy po Europie. Odbędzie się on 6 lipca 2022 roku w "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej. Dzień później zespoły zagrają na "Red Smoke Festival" w Pleszewie.

Wyatt E. to projekt łączący w swej twórczości drone i doom metal. Powołali go do życia dwaj muzycy z Jerozolimy: Stephane Rondia i Sebastien von Landau. W roku 2015 roku duet zadebiutował EP-ką "Mount Sinai / Aswan", która trafiła do sprzedaży na kasecie magnetofonowej w nakładzie pięcdziesięciu egzemplarzy. Dwa lata później światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Wyatt E., pt. "Exile to Beyn Neharot".

Obecnie Wyatt E. promuje swój drugi longplay, pt. "Al Beluti Daru". Ukazał się on 18 marca 2022 roku, pod egidą Stolen Body Records. Znalazły się na nim dwie kompozycje, które zmiksował Billy Anderson.

Five the Hierophant powstał w Londynie w 2014 roku, łącząc w sobie brzmienia post-metalowe i doommetalowe z jazzem i awangardą. Debiutancka EP-ka brytyjskiego trio, zatytułowana po prostu "Five the Hierophant", ujrzała światło dzienne rok później za sprawą polskiej wytwórni Witching Hour Productions.

Five the Hierophant ogrywa obecnie swój drugi longplay studyjny, pt. "Through Aureate Void". Znalazło się na nim pięć kompozycji, które powstały w "Cro's Nest" w Londynie. Materiał miał swoją premierę 26 lutego 2021 roku, pod banderą Dark Essence Records.

6.07 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »