zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 października 2022

Teledysk do "King of the Kings" Grave Digger

27.06.2022 21:03  autor: Verghityax, źródło: profil Grave Digger na Facebooku

Grave Digger zaprezentował teledysk do "King of the Kings", drugiego singla ze swojego nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Symbol of Eternity". Ukaże się on 26 sierpnia 2022 roku, pod egidą Rock of Angels Records.

"Symbol of Eternity" to dwudziesty pierwszy longplay studyjny w dorobku Grave Digger. Składający się z trzynastu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Graveyard Studios" i "Meadow Studios". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Chris Boltendahl, wokalista grupy. Okładkę przygotował Uwe Jarling.

Lista utworów:

1. The Sige of Akkon
2. Battle Cry
3. Hell Is My Purgatory
4. King of the Kings
5. Symbol of Eternity
6. Saladin
7. Night of Jerusalem
8. Heart of a Warrior
9. Grace of God
10. Sky of Swords
11. Holy Warfare
12. The Last Crusade
13. Hellas Hellas

Grave Digger rozpoczął swoją działalność w 1980 roku w niemieckim Gladbeck z inicjatywy wokalisty i wówczas jeszcze basisty Chrisa Boltendahla oraz gitarzysty Petera Massona. W charakterze bębniarza zaangażowany został Lutz Schmelzer. Wkrótce lider zespołu porzucił granie na basie i znalazł muzyka na to stanowisko. Mimo to w dziale sekcji rytmicznej nastąpiło jeszcze kilka przetasowań personalnych, zanim wykrystalizował się skład, który zarejestrował debiutancki album grupy. Wraz z Willi Lackmanem na basie i Albertem Eckardtem na perkusji w 1984 roku Grave Digger wydał "Heavy Metal Breakdown". Po trzech kolejnych płytach, z których ostatnia okazała się komercyjnym fiaskiem, kapela rozpadła się.

W 1991 roku formacja powróciła do gry i od tej pory wokalista Chris Boltendahl pozostawał jej jedynym stałym członkiem.

Tagi: Grave Digger
Komentarze
Dodaj komentarz »