zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 listopada 2023

Sceptic pokazał okładkę "Nailed to Ignorance"

3.07.2022 13:52  autor: Verghityax, źródło: profil Sceptic na Facebooku

Sceptic pokazał okładkę swojego piątego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Nailed to Ignorance". Jej autorem jest Marcin Halerz, przyjaciel i były basista zespołu. "Nailed to Ignorance" będzie pierwszym albumem formacji z Marcinem Urbasiem na wokalu od czasu "Unbeliever's Script".

W maju 2022 roku Sceptic poinformował, że Marcin Urbaś powrócił do składu po siedemnastu latach przerwy. Dotychczasowa wokalistka - Wera - rozstała się z zespołem z przyczyn osobistych i rodzinnych.

Marcin Urbaś po raz pierwszy dołączył do Sceptic w 1998 roku, zastępując wówczas Arka Stawiarskiego. Na przełomie stycznia i lutego 1999 roku zespół nagrał materiał na swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Blind Existence". Sesja odbyła się w "Selani Studio" w Olsztynie. Produkcją i masteringiem zajął się Andrzej Bomba. Premiera płyty miała miejsce jeszcze w 1999 roku nakładem Mystic Production.

W 2000 roku Marcin Urbaś odszedł z formacji, by powrócić w roku 2003. Ze swoim dawnym wokalistą na pokładzie Sceptic wszedł - w lipcu 2003 roku - do "Hertz Studio", aby tam zarejestrować materiał na swój trzeci longplay studyjny, pt. "Unbeliever's Script". Produkcją, miksami i masteringiem zajęli się bracia Wiesławscy. Premiera płyty odbyła się dwa miesiące po sesji nagraniowej, 25 września, za sprawą Candlelight Records. W 2004 roku Marcin Urbaś ponownie pożegnał się z grupą.

W 2005 roku Sceptic zarejestrował swój czwarty longplay studyjny - "Internal Complexity". Pierwotnie kapela zaprosiła do współpracy Marcina Urbasia, jednak ostatecznie światło dzienne ujrzała wersja z Weroniką Zbieg na wokalu.

Tagi: Sceptic
Komentarze
Dodaj komentarz »