zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Ancient i Acherontas na dwóch koncertach w Polsce

3.07.2022 21:37  autor: Verghityax, źródło: profil Mary na Facebooku

Blackmetalowe formacje Ancient i Acherontas wyruszą w europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą również Polskę. W naszym kraju zaplanowano dwa występy: 23 września 2022 roku w klubie "Magnetofon" w Łodzi oraz 24 września w chorzowskiej "Leśniczówce".

Na nadchodzących występach Ancient powróci do materiału ze swoich dwóch pierwszych oficjalnych wydawnictw: longplaya "Svartalvheim" oraz EP-ki "Trolltaar". Ukazały się one odpowiednio w 1994 i 1995 roku.

Ancient powstał w 1992 roku w Bergen jako jednoosobowy projekt Aphazela. Wkrótce zaprosił on do współpracy Grimma i we dwójkę muzycy zarejestrowali swoją debiutancką demówkę, pt. "Eerily Howling Winds". W tym składzie Ancient zarejestrował jeszcze longplay "Svartalvheim" oraz EP-kę "Trolltaar", zanim w 1995 roku Aphazel przeniósł się do USA, gdzie skompletował nową załogę.

Od tego czasu pod szyldem formacji ukazało się jeszcze sześć longplayów studyjnych, nagrywanych z różnymi muzykami. Ostatnie wydawnictwo, "Back to the Land of the Dead", pochodzi z 2016 roku. Obecnie Ancient tworzą, oprócz Aphazela, Dhilorz na gitarze i basie oraz Nicholas Barker na perkusji.

Acherontas promować będzie swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Malocchio - The Seven Tongues of Daimon". Ujrzał on światło dzienne 14 marca 2022 roku, pod banderą Zazen Sounds. Na płycie znalazło się siedem kompozycji, które wyprodukował, zmiksował i zmasterował George Emmanuel.

Acherontas powstał w 2007 roku - powołał go do życia wokalista i gitarzyta V.Priest, po rozpadzie Stutthof. Pierwsze dokonanie nowego projektu, pt. "Tat Tvam Asi (Universal Omniscience)", ujrzało światło dzienne jeszcze w tym samym roku. Obecnie skład formacji uzupełniają Saevus H. i Indra na gitarze, Hierophant na basie i Marcello S. na perkusji.

W Łodzi dodatkowo zagrają Det Gamle i Dimidium Mei, z kolei w Chorzowie koncert otwierać będą Besatt i Witchfuck.

23.09 - Łódź, "Magnetofon"
Bilety: 69 zł (przedsprzedaż) i 79 zł (w dniu koncertu)

24.09 - Chorzów, "Leśniczówka"
Bilety: 69 zł (przedsprzedaż) i 79 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »