zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 20 lipca 2024

Master zamiast Pyrexii na "Obscene Extreme Festival 2022"

5.07.2022 13:03  autor: Verghityax, źródło: obsceneextreme.cz

W związku z odwołaniem europejskiej trasy koncertowej przez Pyrexię, organizator "Obscene Extreme Festival 2022" poinformował, że w charakterze zastępstwa wystąpi zespół Master. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 13 do 17 lipca w Trutnovie. Na scenie zaprezentują się między innymi Dismember, Tankard, Benediction, Pig Destroyer, Macabre, Malevolent Creation, Memoriam, Midnight, Godflesh, Skitsystem, God Macabre, Onslaught, Incantation, Convulse, Conan, Lik i Gatecreeper.

Dyskografię Mastera zamyka koncertowy album "Alive in Athens". Jego premiera odbyła się 30 września 2020 roku. Znalazł się na nim zapis występu, który miał miejsce 8 maja 2016 roku w klubie "Modu" w Atenach.

Master powstał w 1983 roku w Chicago z inicjatywy basisty i wokalisty Paula Speckmanna oraz perkusisty Billa Schmidta. Wcześniej obaj muzycy udzielali się w War Cry, który opuścili, aby tworzyć agresywniejszą muzykę, inspirowaną dokonaniami Motorhead, Venom i Slayer. Przez długi czas duet borykał się ze znalezieniem odpowiedniego gitarzysty, ostatecznie zaangażowany został Chris Mittleburn. Jako trio Amerykanie nagrali swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Master".

Od tego czasu Paul Speckmann pozostaje jedynym stałym członkiem grupy. W roku 1999 dołączył do czeskiego Krabathora i wkrótce przeniósł się do czeskiego miasta Uherske Hradiste. Obecnie skład Mastera uzupełniają gitarzyści Alex "93" Nejezchleba i Pat Shea oraz perkusista Ruston Grosse.

Bilety zakupione na "Obscene Extreme Festival 2020" zachowują ważność.

Komentarze
Dodaj komentarz »