zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Baalzagoth, Chainsword i Despised Cruelty w Łodzi

5.07.2022 20:39  autor: Verghityax, źródło: profil Mary na Facebooku

Formacje Baalzagoth, Chainsword i Despised Cruelty zapowiedziały koncert w Łodzi. Odbędzie się on 9 lipca 2022 roku w klubie "Wooltura".

Baalzagoth przyjedzie z materiałem ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Morbid Persecutions". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 15 kwietnia 2022 roku, za sprawą Mara Production. Sesja nagraniowa odbyła się w "Heinrich House Studio", w okresie od stycznia do kwietnia 2022 roku. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Filip Hałucha.

Baalzagoth powstał w 2019 roku. Kwintet zadebiutował EP-ką, zatytułowaną "God Delusion". Z myślą o wydawnictwie zespół przygotował dwie autorskie kompozycje oraz cover "For Whom the Bell Tolls" Metalliki. Sesja odbyła się w szczecińskim "Stobno Records". "God Delusion" ukazał się 24 grudnia 2019 roku.

Chainsword promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Blightmarch". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 lutego 2021 roku za sprawą Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Partie gitar, basu i wokalu powstały w "Primate 666 Studio", ścieżki perkusyjne zarejestrowano w "Nebula Studio". Miksy i mastering wykonał Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W utworze tytułowym gitarowe solo gościnnie zagrał Seru z Belzebong. Okładkę przygotował Wilson German Arrieta.

Chainsword to warszawski kwintet, w skład którego wchodzą muzycy związani z takimi zespołami jak Virulent Scourge, Sun No More, Licorea i Tankograd. Debiutancki singiel Chainsword, pt. "Faceless Tormentor", ujrzał światło dzienne w 2018 roku.

Despised Cruelty to łódzki kwintet, grający black metal. 15 lutego 2019 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny grupy, zatytułowany "Łez padół". Materiał trafił do sprzedaży dzięki Mara Productions.

9.07 - Łódź, "Wooltura"
Start: 19:00
Bilety: 40 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »