zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 18 sierpnia 2022

Dvne i Motorowl na "Summer Dying Loud 2022"

27.07.2022 14:34  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły Dvne i Motorowl. Wcześniej swój udział potwierdziły Napalm Death, Asphyx, Master, Tiamat, Wolfbrigade, Conan, Night Demon, Tides From Nebula, Mord'A'Stigmata, Ragehammer, Witchmaster, Truchło Strzygi, Gruzja, Chainsword, Wij, Moonstone, Drip of Lies, Fleshworld, Jad, Krzta, Narbo Dacal, Skov, Only Sons i Deszcz. Festiwal odbędzie się w dniach od 8 do 10 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Szkocka formacja Dvne wydała 19 marca 2022 roku koncertową EP-kę, zatytułowaną "Cycles of Asphodel". Aranżacje poszerzone zostały o partie skrzypiec w wykonaniu Lissy Robertson.

Dvne powstał w 2013 roku w Edynburgu - pierwotnie muzycy posługiwali się nazwą Dune, zanim zmienili ją w roku 2015. Od początku trzon formacji stanowią Victor Vicart i Dan Barter na gitarze i wokalu oraz Dudley Tait na perkusji. W twórczości kapeli mieszają się wpływy sludge metalu, post-metalu, elektroniki i metalu progresywnego. Debiutancka EP-ka, pt. "Progenitor", ujrzała światło dzienne w 2013 roku.

Motorowl to niemiecka formacja inspirująca się hard rockiem, stoner rockiem i muzyką psychodeliczną. Kwintet odwiedzi Polskę ze swoim drugim longplayem studyjnym, zatytułowanym "Atlas". Płyta trafiła do sprzedaży w 2018 roku, nakładem Century Media Records.

Karnety na "Summer Dying Loud 2022" nabyć można za cenę 159 zł, bilety jednodniowe kosztować będą 89 zł. Koszt pola namiotowego to 20 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »