zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Sexmag, Titus Tommy Gunn i Witchfuck na "Metal Doctrine Festival"

31.07.2022 14:50  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Doctrine Festival" na Facebooku

Do składu czwartej edycji "Metal Doctrine Festival" dołączyły zespoły Sexmag, Titus Tommy Gunn, Prosecutor, Dimidium Mei i Witchfuck. Wcześniej swój udział potwierdzili Bombers i Infernal War. Festiwal odbędzie się 3 września 2022 roku na terenie zabytkowego budynku "Poczty Głównej" w Bytomiu.

Sexmag powstał w 2019 roku, w jego skład weszli Truposz na wokalu, Hellslaughter na gitarze, Lord Violator na wokalu i perkusji oraz Nuctemeron na basie. Rok później nastąpiła zmiana na stanowisku basisty i Nuctemerona zastąpił Golem, ponadto zespół zarejestrował swą debiutancką taśmę demo, zatytułowaną "Nagrobek kurtyzany". Jeszcze pod koniec 2020 roku muzycy Sexmaga weszli do "Bestial Sound Studio", aby zarejestrować materiał na swoją pierwszą EP-kę. Materiał, zatytułowany "Sex Metal", ujrzał światło dzienne 22 października 2021 roku, za sprawą Dying Victims Productions. W lipcu 2022 roku ukazała się kolejna demówka, pt. "Żelazna dziewica".

Titus z Acid Drinkers - po dziesięciu latach przerwy - powróci ze swoim projektem Titus Tommy Gunn. W skład formacji, oprócz Titusa, wchodzili Tomasz Olszewski gitarze i wokalu wspomagającym oraz Marcin Leitgeber na perkusji. Jedyny album projektu, pt. "La Peneratica Svavolya", ukazał się w 2009 roku.

Prosecutor to thrashmetalowy zespół z Bytomia. Kapela powstała w 1988 roku z inicjatywy perkusisty Harry'ego, wokalisty Pająka, gitarzysty Dziada i basisty Cliffa. Wkrótce skład uzupełnił drugi gitarzysta Pepko, który po odejściu Pająka przejął też rolę wokalisty. Jako kwartet muzycy zarejestrowali swoje debiutanckie demo, pt. "Desert of Death".

W 1992 roku Prosecutor wydał swój jedyny longplay studyjny, zatytułowany "Krew czarnej ziemi". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został z basistą Bananem. Po kilku roszadach personalnych grupa zakończyła działalność w 1994 roku.

Prosecutor reaktywował się w 2010 roku. W roku 2019 Ślązacy wydali album "Sól życia". Obecnie formację tworzą Harry, Dziadu i Pepko, a wspomaga ich Wojciech Tek na basie.

Dimidium Mei to blackmetalowy zespół założony w 2006 roku w Bytomiu. Cztery lata później zadebiutował albumem "Flames of Hatred". W 2021 roku, po dziesięcioletniej przerwie, Fulmineus i Chaos reaktywowali formację. Skład uzupełnili gitarzysta Colossus z Besatta i perkusista Cyanide z Offence. Swój drugi album, zatytułowany "Devil's Tales", grupa wydała 9 września 2021 roku.

Witchfuck przyjedzie z materiałem z albumu "Black Blood Baptism". Premiera wydawnictwa miała miejsce 25 marca 2021 roku, za sprawą Godz Ov War Productions. "Black Blood Baptism" jest pierwszym longplayem studyjnym w dorobku formacji. Sesja nagraniowa odbyła się w gliwickim "Studio Młyn". Za miksy i mastering odpowiada Piotr Nowak.

3.09 - Bytom, "Poczta Główna"
Start: 14:00
Bilety: 110 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »