zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Teledysk do "Find a Way or Make One" Amon Amarth

7.08.2022 19:51  autor: Verghityax, źródło: profil Amon Amarth na Facebooku

Amon Amarth zaprezentował teledysk do utworu "Find a Way or Make One" ze swojego dwunastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "The Great Heathen Army". Album ukazał się 5 sierpnia 2022 roku, pod egidą Metal Blade Records.

Obraz wyreżyserował Mikis Fontagnier.

Na "The Great Heathen Army" znalazło się dziewięć kompozycji. Miksami i masteringiem zajął się Andy Sneap. Tytuł albumu odnosi się do Wielkiej Armii Pogan, która pod wodzą Ivara bez Kości najechała w 865 roku Wyspy Brytyjskie.

Lista utworów:

1. Get in the Ring
2. The Great Heathen Army
3. Heidrun
4. Oden Owns You All
5. Find a Way or Make One
6. Dawn of Norsemen
7. Saxons and Vikings
8. Skagul Rides with Me
9. The Serpent's Trail

Wykonująca melodyjny death metal, związana też z viking metalem, szwedzka grupa Amon Amarth powstała w 1992 roku. Nazwę zaczerpnęła z prozy J.R.R. Tolkiena. Zespół od początku tworzą wokalista Johan Hegg, gitarzysta Olavi Mikkonen i basista Ted Lundstrom. Longplay "Berserker" jest pierwszą studyjną pozycją w jego dyskografii nagraną z perkusistą Jockem Wallgrenem, który zaprezentował się już na koncertowo-dokumentalnym wydawnictwie z 2018 roku, pt. "The Pursuit of Vikings: 25 Years in the Eye of the Storm". Skład uzupełnia gitarzysta Johan Soderberg.

Przypominamy, że formacje Machine Head i Amon Amarth zapowiedziały wspólną trasę koncertową, pod szyldem "Vikings and Lionhearts Tour 2022". W jej ramach zaplanowano jeden występ w Polsce - odbędzie się on 18 września w hali "Tauron Arena" w Krakowie. W roli supportu zaprezentuje się The Halo Effect.

18.09 - Kraków, "Tauron Arena"
Bilety: 159 zł (miejsca siedzące w sektorze C w przedsprzedaży), 180 zł (miejsca siedzące w sektorze C w dniu koncertu), 209 zł (miejsca siedzące w sektorze B w przedsprzedaży), 219 zł (płyta w przedsprzedaży), 230 zł (miejsca siedzące w sektorze B w dniu koncertu), 240 zł (płyta w dniu koncertu), 259 zł (miejsca siedzące w sektorze A w przedsprzedaży) i 280 zł (miejsca siedzące w sektorze A w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »