zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Hypnos i Planet Hell zagrają w "Leśniczówce"

23.08.2022 19:46  autor: Verghityax, źródło: profil Planet Hell na Facebooku

Formacje Hypnos, Planet Hell, Indignity i Cry of the Nile zapowiedziały koncert w chorzowskiej "Leśniczówce". Odbędzie się on 16 września 2022 roku.

Hypnos promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "The Blackcrow". Premiera wydawnictwa na CD miała miejsce 30 października 2020 roku. Na płycie winylowej materiał ukazał się miesiąc później - 30 listopada. Na "The Blackcrow" znalazło się dziesięć kompozycji, w tym zarejestrowany na nowo "In Blood We Trust" z pierwszego albumu grupy. Sesja nagraniowa miała miejsce w sierpniu 2020 roku w "Sopa Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Stanislav Valasek.

Hypnos powstał w 1999 roku z inicjatywy Bronislava "Bruno" Kovarika, basisty Krabathor. W pierwszym okresie działalności formacja nagrała trzy pełnowymiarowe albumy studyjne, po czym muzycy rozstali się w 2006 roku. Trzy lata później nastąpiła reaktywacja Hypnos. Od tego czasu dyskografię grupy uzupełniły EP-ka "Halfway to Hell" oraz longplaye "Heretic Commando - Rise of the New Antikrist", "The Whitecrow" i "The Blackcrow".

Planet Hell promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Mission Two". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 9 listopada 2019 roku za sprawą Mad Lion Records. Materiał na "Mission Two" nagrany został w "DMB Studio" w Bielsku-Białej. Za realizację odpowiada Dominik Wawak. Podobnie jak debiutancki "Mission One", tak i jego następca jest albumem konceptualnym, inspirowanym najsłynniejszą powieścią Stanisława Lema, pt. "Solaris".

Rybnicka załoga Indignity rozpoczęła działalność w 2014 roku. Rok później światło dzienne ujrzała pierwsza demówka kapeli, pt. "Decrepitude". W sierpniu 2017 roku swoją premierę miał longplay studyjny "Realm of Dissociation". Ostatnim dokonaniem w dorobku grupy jest split "A Cold - Blooded Torture Chamber" z Krocophile.

Cry of the Nile to śląska formacja deathmetalowa grająca obecnie swoje pierwsze występy. Grupa szykuje się do wydania swojej debiutanckiej EP-ki, pt. "Invocation".

16.09 - Chorzów, "Leśniczówka"
Start: 18:30
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »