zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Simon McBride zastąpił Steve'a Morse'a w Deep Purple

25.09.2022 10:21  autor: Verghityax, źródło: profil Deep Purple na Facebooku

Simon McBride, który miał tymczasowo przejąć obowiązki gitarzysty w Deep Purple, został pełnoprawnym członkiem zespołu. Zastąpił on na tym stanowisku Steve'a Morse'a. Steve Morse opiekuje się obecnie swoją żoną Janine, która zmaga się z chorobą nowotworową.

Simon McBride, materiały prasowe
Simon McBride, materiały prasowe

Steve Morse dołączył do Deep Purple w 1994 roku po tym, jak Joe Satriani odrzucił propozycję kapeli z uwagi na obowiązujący go kontrakt z Epic Records. Steve Morse nagrał z Deep Purple osiem lonplayów studyjnych, począwszy od "Purpendicular" z 1996 roku.

Simon McBride pochodzi z Belfastu w północnej Irlandii. Przygodę z gitarą rozpoczął w wieku dziewięciu lat, zainspirowany dokonaniami klasycznych zespołów rockowych. Jako szesnastolatek dołączył do zreaktywowanego Sweet Savage. Z grupą Raya Hallera nagrał dwa albumy: "Killing Time" i "Rune". W 1998 roku Simona McBride'a zrekrutował jego rodak Andrew Strong. W 2008 roku Simon wystartował z karierą solową, wydając longplaya "Rich Man Falling".

Dyskografię Deep Purple zamyka "Turning to Crime", album z coverami. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 26 listopada 2021 roku. Na potrzeby płyty formacja przygotowała swoje interpretacje utworów takich wykonawców, jak Fleetwood Mac, Mitch Ryder & The Detroit Wheels, Bob Dylan i Cream.

Historia Deep Purple rozpoczęła się w 1968 roku w brytyjskim Hertford. Pomimo licznych rotacji personalnych w pierwszym okresie działalności, kapela wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie. Największy sukces komercyjny i artystyczny zespół osiągnął w składzie znanym jako Mark II - z Ianem Gillanem na wokalu, Ritchiem Blackmore'm na gitarze, Rogerem Gloverem na basie, Ianem Paice'm na perkusji i Jonem Lordem na klawiszach. Do dziś Deep Purple sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy swoich płyt. W 2016 roku grupa została zaliczona w poczet "Rock and Roll Hall of Fame".

Przypominamy, że trasa koncertowa Deep Purple, pod szyldem "The Whoosh! Tour", została przeniesiona na 2022 rok. Jedyny polski występ odbędzie się 12 października w hali "Atlas Arena" w Łodzi. Koncerty Deep Purple otwierać będzie Jefferson Starship. W Polsce dodatkowo zaprezentuje się rodzimy 1One.

12.10.2022 - Łódź, "Atlas Arena"
Start: 20:00
Bilety:
Płyta - 190 zł (przedsprzedaż) i 210 zł (w dniu koncertu)
Golden Circle - 340 zł (przedsprzedaż) i 360 zł (w dniu koncertu)
Kategoria I (miejsca siedzące) - 285 zł (przedsprzedaż) i 305 zł (w dniu koncertu)
Kategoria II (miejsca siedzące) - 205 zł (przedsprzedaż) i 225 zł (w dniu koncertu)
Kategoria III (miejsca siedzące) - 170 zł (przedsprzedaż) i 190 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »