zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 4 grudnia 2022

Dziewiąte urodziny Brudnego Skurwiela

25.09.2022 19:36  autor: Verghityax, źródło: profil Brudnego Skurwiela na Facebooku

Brudny Skurwiel zapowiedział koncert z okazji dziewiątej rocznicy rozpoczęcia działalności. Odbędzie się on 14 października 2022 roku w klubie "Leśniczówka" w Chorzowie. W charakterze gości na scenie zaprezentują się: peruwiański Anal Vomit i włoski Evilspell.

Brudny Skurwiel, Chorzów 25.02.2022, fot. Verghityax
Brudny Skurwiel, Chorzów 25.02.2022, fot. Verghityax

W sierpniu 2021 roku Brudny Skurwiel wypuścił premierowy utwór "Thrashfire!". Został on zarejestrowany 14 kwietnia 2021 roku na setkę w "Studio Młyn". Podczas kwietniowej sesji nagraniowej zespół zrealizował również cover utworu Bathory, który znajdzie się na nadchodzącym wydawnictwie, zatytułowanym "Storm of Damnation - Polish Tyrants Tribute to Bathory". Album trafi do sprzedaży za sprawą Putrid Cult.

Brudny Skurwiel powstał w 2013 roku. Tworzy muzykę z pogranicza black, speed i thrash metalu. Formacja wypuściła debiutancką kasetę, pt. "Thrashing Violence!", a następnie kolejne dwie demówki ("Fuck & Thrash" i "Satanik Thrash!") oraz split z Nunslaughter na winylu. W roku 2016 skład opuścił wokalista Fapi, a jego obowiązki przejął gitarzysta Łąka.

Anal Vomit nadal ogrywa swoją ostatnią EP-kę studyjną, zatytułowaną "Graveless Dead". Ukazała się ona 25 maja 2021 roku, pod banderą Blasphemous Art Productions. Produkcją, miksami i masteringiem materiału zajął się Jordi Caravedo.

Anal Vomit powstał w 1992 roku w Limie, łącząc w swojej twórczości wpływy thrash, death i black metalu. W skład formacji weszli Walter Profanador na gitarze, Juan Abominator na wokalu, Julio Ratamantus na basie i Tonyn Destructor na perkusji. Rok później kwartet zadebiutował demówką "Pregnancy Rotten Masturbator". Po kilku przetasowaniach personalnych stanowisko gitarzysty zajął Roy Noizer, który do dziś pozostaje jedynym stałym członkiem grupy. Pierwszy longplay studyjny Anal Vomit, pt. "Demoniac Flagellations", ujrzał światło dzienne w 2005 roku.

Włosi z Evilspell wznowili działalność wydawniczą w 2021 roku - po siedmiu latach milczenia. Za sprawą Blasphemous Records do sprzedaży trafił ich trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Padre Vostro". Kapeli przewodzą od 2006 roku gitarzysta i wokalista Filo oraz perkusista Igor.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Co byś zrobił z dużymi, 40-letnimi, sprawnymi kolumnami głośnikowymi znalezionymi w swoim domu?