zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 22 maja 2024

Jag Panzer po raz pierwszy w Polsce

13.10.2022 10:03  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Weterani amerykańskiego power metalu z Jag Panzer zapowiedzieli swój pierwszy koncert w Polsce. Odbędzie się on 19 stycznia 2023 roku w warszawskim klubie "Remont". W charakterze supportu zaprezentują się rodzime formacje Aquilla i Roadhog.

Na przestrzeni 2020 i 2021 roku Jag Panzer wypuścił szereg singli. Ostatni album w dorobku grupy, pt. "The Deviant Chord", ukazał się 29 września 2017 roku, pod egidą SPV/Steamhammer. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się John Herrera z "Clamsville Studios".

Jag Panzer zakończył działalność w 2011 roku z powodu odejścia części składu - gitarzysta Mark Briody nie chciał zatrudniać zupełnie nowych muzyków, postanowił więc rozwiązać zespół. Po dwóch latach, biorąc pod uwagę niesłabnące zainteresowanie ze strony fanów, formacja wznowiła działalność.

Obecnie w skład Jag Panzer wchodzi czterech muzyków z ostatniego składu: Harry Conklin na wokalu, Mark Briody na gitarze i klawiszach, John Tetley na basie i Rikard Stjernquist na perkusji.

Aquilla promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Mankind's Odyssey". Wydawnictwo ukazało się 22 lutego 2022 roku, pod egidą Ossuary Records i Jawbreaker Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, w tym nagrany na nowo singiel "Zero" z 2016 roku. Sesja odbyła się w "Demontażownia Studio", pod okiem Damiana Biernackiego. Okładkę przygotowała Amelia Woroszył.

Aquilla rozpoczęła działalność w 2015 roku. Rok później zespół zadebiutował singlem "Zero", który znalazł się również na EP-ce "The Day We Left Earth", opublikowanej w 2017 roku. Po dwóch latach kwintet wydał kolejną EP-kę, pt. "Saviors of the Universe".

Roadhog powstał w 2012 w Krakowie z inicjatywy czterech fanów klasycznego heavy metalu. Trzy lata później światło dzienne ujrzał debiutancki longplay "Dreamstealer", za którego produkcję odpowiada Olof Wikstrand z zespołu Enforcer. 25 lipca 2017 roku kwartet wypuścił swój drugi longplay, pt. "The Oppressors".

Komentarze
Dodaj komentarz »