zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 kwietnia 2024

Suffocation i Bulldozer na "Obscene Extreme Festival 2023"

1.11.2022 19:21  autor: Verghityax, źródło: obsceneextreme.cz

Organizator "Obscene Extreme Festival" ogłosił pierwszych wykonawców przyszłorocznej edycji wydarzenia. Są to Suffocation, Bulldozer, Mastic Scum, Cytotoxin, Teething, Total Chaos, Blockheads, Abaddon Incarnate, Gadget, Hellripper, Capital Scum, Guineapig, Illvilja, Inculter, M:40, Pandemia, Schizogen, Travolta i Vulture. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 9 lipca w czeskim Trutnovie.

Muzycy Suffocation promują obecnie swój ósmy longplay studyjny, pt. "...of the Dark Light". Płyta trafiła do sprzedaży 9 czerwca 2017 roku pod egidą Nuclear Blast. Jest to pierwsze dokonanie grupy z gitarzystą Charliem Errigo i perkusistą Erikiem Morotti. Obaj dołączyli do formacji w 2016 roku. Do produkcji "...of the Dark Light" zaangażowany został ponownie Joe Cincotta, a miksami i masteringiem zajął się Zeuss.

W 2012 roku Frank Mullen zrezygnował z czynnego koncertowania, choć okazyjnie nadal występował z zespołem, a także pełnił rolę wokalisty na albumach studyjnych. Na potrzeby większości tras zastępowali go Bill Robinson, John Gallagher, Ricky Myers i Kevin Muller. Ostatecznie Frank Mullen rozstał się z Suffocation w 2018 roku. Rok później Ricky Myers został pełnoprawnym członkiem grupy.

Włoski Bulldozer powstał w 1980 roku, funkcjonując początkowo pod nazwą Barracuda. Pierwotny skład utworzyli Andy Panigada na gitarze, Dario Carria na basie, Erminio Galli na perkusji i Massimo Zanara na wokalu. W 1981 roku grupa rozpadła się, nie pozostawiając po sobie żadnego materiału. Reaktywacja Bulldozera nastąpiła w 1983 roku. Z dawnego rozdania powrócili wszyscy instrumentaliści, a miejsce za mikrofonem zajął AC Wild. W lutym 1984 roku Włosi wypuścili debiutancki singiel, pt. "Fallen Angel". Pod względem stylistycznym kapela czerpała z dokonań Motorhead, Venom i Tank. Już po nagraniu singla z Bulldozerem rozstali się Dario Carria i Erminio Galli. Obowiązki basisty przejął AC Wild, z kolei do roli perkusisty zaangażowany został Don Andras. Wkrótce zespół podpisał kontrakt z Roadrunner Records.

Jako trio Bulldozer wszedł do "Psycho Studios" w Mediolanie, by tam zarejestrować materiał na swój pierwszy longplay studyjny, pt. "The Day of Wrath". Produkcją zajął się Algy Ward z Tank. Album ukazał się 13 marca 1985 roku. Idąc za ciosem, formacja zrealizowała swój drugi album, pt. "The Final Separation". Trafił on do sprzedaży w lutym 1986 roku. Choć płyta spotkała się z gorącym przyjęciem ze strony fanów, pod względem promocyjnym wydawnictwo okazało się klapą, co doprowadziło do zerwania kontraktu z Roadrunner Records.

W 1987 roku Don Andras odszedł z Bulldozera. Za bębnami zastąpił go Rob Cabrini. Ponadto zespół poszerzył swoje instrumentarium o klawisze, obsługiwane przez AC Wilda. W tym składzie Włosi wydali jeszcze dwa albumy studyjne: "IX" i "Neurodeliri", a także koncertowy "Alive....in Poland", zawierający zapis występu w Zabrzu. W 1990 roku Bulldozer zakończył działalność.

Bulldozer reaktywował się w 2008 roku. Z dawnego składu powrócili AC Wild i Andy Panigada. Od tego czasu kapela wypuściła studyjny album, pt. "Unexpected Fate", jak również kilka koncertówek.

Na "Obscene Extreme Festival 2023" Bulldozer zagra set poświęcony wyłącznie albumom "The Day of Wrath" i "The Final Separation".

Karnety na "Obscene Extreme Festival 2023" nabyć można za cenę 130 euro.

Komentarze
Dodaj komentarz »