zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 maja 2024

Azarath, Squash Bowels i Sznur na zimowym "Niech Cisza Milczy"

17.11.2022 20:15  autor: Verghityax, źródło: profil "Niech Cisza Milczy" na Facebooku

W "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej odbędzie się 14 stycznia 2023 roku druga edycja "Niech Cisza Milczy Nawet Zimą". Na scenie zaprezentują się formacje Azarath, Squash Bowels, Sznur, Dysangelium, Proch i Vastness.

Azarath ogrywa "Saint Desecration", siódmy longplay studyjny w swojej karierze. Album ukazał się 27 listopada 2020 roku pod banderą Agonia Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Tall Pine Records" pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonał Brad Boatright w "Audiosiege". Obraz na potrzeby okładki namalowała Marta Promińska. Limitowaną edycję wydania CD wieńczy dodatkowy utwór, zatytułowany "Pure Hate" - gościnnie zaśpiewał w nim Killer ze Stillborn.

W 2017 roku z zespołem rozstał się gitarzysta i wokalista Necrosodom. Od tego czasu zastępuje go Skullripper z Embrional.

Squash Bowels reaktywował się w 2017 roku. Z poprzedniego składu powrócił basista i wokalista Artur "Paluch" Grassmann. Resztę zespołu stanowią obecnie Młody z F.A.M. i Embrional na perkusji oraz Daniel Wojtowocz z F.A.M. na gitarze i wokalu.

W marcu 2020 roku Squash Bowels wypuścił składankę "Dead?...Not Yet!!!". Poprzednie wydawnictwo - koncertowe DVD, pt. "Grindvirus Syndrome - Live At OEF 2011" - ukazało się 19 czerwca 2015 roku za sprawą Deformeathing Production. Na albumie znalazł się zapis występu, który grupa dała na czeskim "Obscene Extreme Festival" w 2011 roku.

Blackmetalowy Sznur promować będzie swój trzeci album studyjny, zatytułowany "Dom człowieka". Materiał został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w "Heinrich House Studio". Płyta ukazała się 17 kwietnia 2021 roku za sprawą Godz Ov War Productions

Wcześniej wałbrzyska formacja Sznur wydała dwa albumy: "Sznur" i "Zabić się będąc martwym".

Deathmetalowy Dysangelium to kwintet z czeskich Pardubic. Kapela ma na koncie trzy longplaye studyjne: "Maniachrist", "Holykaust" i "Mohamord". Ostatni z nich ukazał się we wrześniu 2019 roku.

Blackmetalowa formacja Proch nadal ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Trupi synod". Ujrzał on światło dzienne 9 marca 2018 roku. Znalazło się na nim jedenaście kompozycji, które muzycy zarejestrowali w "Androfag Studio". Już po sesji nagraniowej z zespołem rozstał się gitarzysta Wij, jego miejsce zajął Heretyk.

Proch to blackmetalowa formacja, działająca od 2013 roku. Jej trzon stanowią wokalista i basista Moloh oraz perkusista Zmor. Po dwóch latach trio wydało swoją debiutancką demówkę, pt. "Urna".

Vastness to śląska formacja grająca mieszankę thrash i death metalu. Grupa ma na swoim koncie dwa single: "Worship Demons - Other Fear" i "Between the Lines". Oba ukazały się w 2020 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »