zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 29 listopada 2022

Wideo z tekstem do "When Death Sighs" Candlemass

18.11.2022 19:36  autor: Verghityax, źródło: profil Candlemass na Facebooku

Candlemass udostępnił wideo z tekstem do utworu "When Death Sighs" ze swojego trzynastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Sweet Evil Sun". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 18 listopada 2022 roku, pod banderą Napalm Records.

Teledysk zrealizował Costin Chioreanu.

Na "Sweet Evil Sun" znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Nox Studio" w Sztokholmie. Za produkcję odpowiada Marcus Jidell. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięła Jennie-Ann Smith z Avatarium. Projekt okładki przygotował Erik Rovanpera.

Lista utworów:

1. Wizard of the Vortex
2. Sweet Evil Sun
3. Angel Battle
4. Black Butterfly
5. When Death Sighs
6. Scandinavian Gods
7. Devil Voodoo
8. Crucified
9. Goddess
10. A Cup of Coffin (Outro)

"When Death Sighs" to drugi longplay Candlemass z Johanem Langquistem od czasu jego powrotu na stanowisko wokalisty w 2018 roku.

Johan Langquist dołączył do Candlemass w 1986 roku na potrzeby sesji nagraniowej do debiutanckiego longplaya, pt. "Epicus Doomicus Metallicus". Materiał zarejestrowany został w "Thunderload Studios", produkcją zajął się Ragne Wahlquist z Heavy Load. Płyta trafiła do sprzedaży 10 czerwca 1986 roku za sprawą Black Dragon Records. Pomimo licznych prób, muzykom Candlemass nie udało się wówczas zatrzymać Johana Langquista w kapeli. Wkrótce Szwedzi zaangażowali na stanowisko wokalisty Messiah Marcolina.

Tagi: Candlemass
Komentarze
Dodaj komentarz »