zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 31 stycznia 2023

Acid King wróci z albumem "Beyond Vision"

21.01.2023 14:50  autor: Verghityax, źródło: profil Acid King na Facebooku

Amerykańska formacja Acid King zapowiedziała premierę swojego piątego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Beyond Vision". Ukaże się on 24 marca 2023 roku, pod banderą Blues Funeral Recordings. Jednocześnie zespół wypuścił teledysk, w którym łączy utwory "Destination Psych" i "Beyond Vision".

Na "Beyond Vision" znajdzie się siedem kompozycji. Sesja nagraniowa miała miejsce w kalifornijskim "Sharkbite Studios". Okładkę przygotował Maarten Donders.

"Beyond Vision" to pierwsze dokonanie grupy z Bilem Bowmanem na perkusji. Dołączył on do kapeli w 2017 roku, zastępując Joeya Osbourne'a. Ponadto w 2017 roku na stanowisko basisty powrócił - po dziewięciu latach przerwy - Rafael Martinez.

Lista utworów:

1. One Light Second Away
2. Mind's Eye
3. 90 Seconds
4. Electro Magnetic
5. Destination Psych
6. Beyond Vision
7. Color Trails

Acid King to amerykańskie trio, grające mieszankę stoner i doom metalu, działalność grupa rozpoczęła w 1993 roku w San Francisco. Od samego początku formacją dowodzi Lori S. na wokalu i gitarze. Pierwotny skład uzupełnili Joey Osbourne na perkusji i Peter Lucas na basie. Jeszcze w 1993 roku kapela nagrała debiutancką demówkę, zatytułowaną po prostu "Acid King". Pierwszy longplay, pt. "Zoroaster", ujrzał światło dzienne w 1995 roku.

Tagi: Acid King
Komentarze
Dodaj komentarz »