zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Wideo z tekstem do "Angel Battle" Candlemass

29.01.2023 09:44  autor: Verghityax, źródło: profil Candlemass na Facebooku

Candlemass udostępnił wideo z tekstem do utworu "Angel Battle" ze swojego trzynastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Sweet Evil Sun". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 18 listopada 2022 roku, pod banderą Napalm Records.

Teledysk zrealizował Costin Chioreanu.

Na "Sweet Evil Sun" znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Nox Studio" w Sztokholmie. Za produkcję odpowiada Marcus Jidell. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięła Jennie-Ann Smith z Avatarium. Projekt okładki przygotował Erik Rovanpera.

Lista utworów:

1. Wizard of the Vortex
2. Sweet Evil Sun
3. Angel Battle
4. Black Butterfly
5. When Death Sighs
6. Scandinavian Gods
7. Devil Voodoo
8. Crucified
9. Goddess
10. A Cup of Coffin (Outro)

"Sweet Evil Sun" to drugi longplay Candlemass z Johanem Langquistem od czasu jego powrotu na stanowisko wokalisty w 2018 roku.

Johan Langquist dołączył do Candlemass w 1986 roku na potrzeby sesji nagraniowej do debiutanckiego longplaya, pt. "Epicus Doomicus Metallicus". Materiał zarejestrowany został w "Thunderload Studios", produkcją zajął się Ragne Wahlquist z Heavy Load. Płyta trafiła do sprzedaży 10 czerwca 1986 roku za sprawą Black Dragon Records. Pomimo licznych prób, muzykom Candlemass nie udało się wówczas zatrzymać Johana Langquista w kapeli. Wkrótce Szwedzi zaangażowali na stanowisko wokalisty Messiah Marcolina.

Przypominamy, że Candlemass zagra na "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim. Swój udział potwierdziły również formacje: Dismember, My Dying Bride, Katatonia, Benediction, Blindead 23, Owls Woods Graves, Rome, o.d.r.a, Gorycz, Manbryne, Hostia, Maggot Heart, Trup, Grieving i Distruster. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 9 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Karnety na "Summer Dying Loud 2023" nabyć można w cenie 269 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 40 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »