zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Inter Arma, Moonstone i Stonerror na "Soulstone Gathering Festival"

1.02.2023 19:16  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Do składu "Soulstone Gathering Festival" dołączyły zespoły Inter Arma, Moonstone, Stonerror, Sturle Dagsland i AcidSitter. Wcześniej swój udział potwierdziły Uncle Acid & The Deadbeats, Corrosion of Conformity, Church of Misery, Messa, King Buffalo, Blood Ceremony, Gaupa, Wyatt E., Sum of R, Krzta i The Devil and the Almighty Blues. Festiwal odbędzie się w dniach 18 i 19 maja 2023 roku w krakowskim "Hype Parku".

Dyskografię Inter Arma zamyka "Garbers Days Revisited", album z coverami. Zespół przygotował swoją interpretację między innymi "Southern Man" Neila Younga, "Scarecrow" Ministry, "March of the Pigs" Nine Inch Nails, "In League with Satan" Venom i "Purple Rain" Prince'a. Premiera płyty odbyła się 10 lipca 2020 roku, pod egidą Relapse Records.

Od czasu rozpoczęcia działalności w 2006 roku zespół wydał dwie EP-ki, pięć longplayów studyjnych i jeden koncertowy. Trzon Inter Arma stanowią T.J. Childers na perkusji, Steven Russell na gitarze i Mike Paparo na wokalu.

Krakowski Moonstone ogrywa obecnie EP-kę studyjną, pt. "1904". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce w styczniu 2022 roku, pod egidą Galactic SmokeHouse. Na "1904" znalazły się dwie kompozycje, które zespół zarejestrował w maju 2021 roku - sesja odbyła się w "Studio u Miśka" w Krzęcinie.

Moonstone rozpoczął działalność w 2017 roku jako trio. W skład formacji weszli Jan Maniewski na gitarze i wokalu, Wiktor Kozak na basie i Kacper Kubień na perkusji. Dwa lata później kapela zadebiutowała longplayem, zatytułowanym po prostu "Moonstone". Już po sesji nagraniowej do zespołu dołączył gitarzysta Volodymyr Lyashenko.

Krakowski Stonerror wydał 4 kwietnia 2020 roku "Troublemaker" - jest to album zawierający wyłącznie covery. Na potrzeby płyty zespół przygotował swoją interpretację "Synchronicity I" The Police, "Oparu" Lecha Janerki, "Pejzażu miasta" Czerwonych Gitar, "Na dnie mych oczu" Tadeusza Nalepy i "Trouble Maker" Chrissy'ego Tembo. Materiał wyprodukował i zmiksował Maciej Cieślak, masteringiem zajął się Marcin Bociński.

Stonerror powstał w 2015 roku. W skład zespołu weszli Jarosław Daniel na gitarze, Jacek Malczewski na basie, Łukasz Mazur na wokalu i Maciej Ołownia na perkusji. Zespół debiutował w 2016 roku EP-ką "Rattlesnake Moan". Materiał został nagrany na żywo 17 grudnia 2015 roku w klubie "Piękny Pies" w Krakowie. Na płycie znalazły się cztery autorskie utwory oraz cover "Tomorrow Never Knows" z albumu "Revolver" The Beatles.

Sturle Dagsland to norweski artysta tworzący mieszankę awangardowego popu, psychodelii i muzyki elektronicznej. 5 lutego 2021 roku światło dzienne ujrzał jego debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Sturle Dagsland".

AcidSitter to krakowska formacja, grająca psychodelicznego rocka. W jej skład wchodzą Tetsuya Nara, Rafał Klimczak, Tomek Głuc i Filip Franczak. W 2022 roku zespół wypuścił trzy single: "Staywatch", "Comets" i "The Healing Journey".

18-19.05 - Kraków, "Hype Park"
Start: 18:00
Bilety: 299 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy widzisz podobieństwa między muzyką klasyczną a metalem?