zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Arch Enemy zagra w Gdańsku i Krakowie

2.02.2023 15:12  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Arch Enemy zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. W naszym kraju zaplanowano dwa występy. Odbędą się one 5 lipca 2023 roku w Gdańsku i 6 lipca w Krakowie.

Arch Enemy promuje obecnie swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Deceivers". Ukazał się on 29 lipca 2022 roku, pod banderą Century Media Records. Partie bębnów i wokalu zarejestrowane zostały w duńskim "Hansen Studios", a ślady gitary i basu w szwedzkich "Studio 666BPM" i "Sweetspot Studio". Solówki Jeff Loomis dograł w "Envisage Audio" w Seattle. Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Jacob Hansen. Autorem szaty graficznej jest Alex Reisfar.

Arch Enemy powołali do życia w 1995 roku bracia Michael i Christopher Amottowie. Pierwotnie stanowisko wokalisty piastował Johan Liiva. Debiutancki longplay formacji, pt. "Black Earth", ujrzał światło dzienne 2 października 1996 roku w Japonii i niecałe dwa miesiące później w Szwecji. Wkrótce zespół zwrócił na siebie uwagę Century Media Records, pod której egidą ukazał się drugi album grupy, pt. "Stigmata". Z Johanem Liivą Arch Enemy nagrał jeszcze longplay "Burning Bridges", po czym wokalistę usunięto z kapeli, a jego miejsca zajęła pochodząca z Niemiec Angela Gossow. Jednocześnie bracia Amott zmienili strój swoich gitar na C. Wraz z nową frontwoman formacja zaczęła odnosić coraz większe sukcesy komercyjne. Od 2014 roku za mikrofonem w Arch Enemy stoi Alissa White-Gluz.

5.07 - Gdańsk, "B90"
6.07 - Kraków, "Studio"

Tagi: Arch Enemy
Komentarze
Dodaj komentarz »