zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 3 grudnia 2023

Watain, Bolzer i Concrete Winds w Krakowie

3.02.2023 09:30  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Watain, Bolzer i Concrete Winds zapowiedziały europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 5 maja 2023 roku w krakowskim "Hype Parku".

Watain, Aleksandrów Łódzki 10.09.2022, fot. Verghityax
Watain, Aleksandrów Łódzki 10.09.2022, fot. Verghityax

Watain promować będzie swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "The Agony & Ecstasy of Watain". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 29 kwietnia 2022 roku, pod banderą Nuclear Blast. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, która grupa zarejestrowała w "Necromorbus Studios". W sesji gościnnie udział wzięli H. Death i E. Forcas z Degial, Alvaro Lillo z Execratora, Farida Lemouchi z Molasses i Gottfrid Ahman, były basista In Solitude.

Watain powstał w 1998 roku. Od początku trzon grupy stanowią E. na basie i wokalu, H. na perkusji i P. na gitarze. W 1999 roku zespół wypuścił - na kasecie magnetofonowej - koncertówkę "Black Metal Sacrifice". Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzała studyjna EP-ka, pt. "The Essence of Black Purity". Wkrótce potem Watain podpisał kontrakt z wytwórnią Drakkar Productions, pod której egidą ukazały się albumy "Rabid Death's Curse" i "Casus Luciferi". W następnych latach Szwedzi związali się z Season of Mist, by ostatecznie przejść do Century Media Records.

Bolzer promować będzie swoje ostatnie dokonanie: EP-kę studyjną, zatytułowaną "Lese Majesty". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 15 listopada 2019 roku za sprawą należącej do zespołu wytwórni Lightning & Sons. Materiał zarejestrowany został w bawarskim "Five Lakes Studio", pod okiem Thomasa Taube.

Grający fuzję black i death metalu Bolzer został założony w 2008 roku w Zurychu przez dwóch muzyków: KzR na gitarze i wokalu oraz HzR na perkusji. Dwa lata później projekt zadebiutował na żywo. Pozycję duetu ugruntowały dwie wydane po sobie EP-ki: "Aura" z 2013 roku oraz "Soma" z roku 2014.

Finowie z deathmetalowego Concrete Winds przyjadą z materiałem ze swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Nerve Butcherer". Jego premiera odbyła się 26 listopada 2021 roku, za sprawą Sepulchral Voice Records. Na "Nerve Butcherer" znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Dustward Studio". Produkcją i miksami zajął się Stefan Brandstrom, za mastering odpowiada Phil Kusabs.

Concrete Winds powstał w 2019 roku w rezultacie rozpadu Vorum. Zespół założyli wokalista, gitarzysta i basista Jonatan Johansson oraz perkusista Mikko Josefsson. Pierwszy album Concrete Winds, pt. "Primitive Force", ukazał się jeszcze w 2019 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »