zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2024

Trasa 1914 odwołana, część koncertów w innym składzie

30.03.2023 19:07  autor: Verghityax, źródło: profil 1914 na Facebooku

W związku ze zmianą przepisów regulujących przemieszczanie się poza granice Ukrainy przez mężczyzn w wieku poborowym, zespół 1914 zmuszony był odwołać swoją europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzić miał również Polskę. Część planowanych koncertów odbędzie się z udziałem innych kapel. 31 marca 2023 roku w Bielsku-Białej zagrają Three Eyes of the Void, Deadline i Hermopolis, z kolei 1 kwietnia w Krakowie wystąpią Tankograd, Three Eyes of the Void i Horda. Koncert w Szczecinie odwołano całkowicie.

Three Eyes of the Void to blackmetalowy projekt z Kijowa. Powołali go do życia Dmytro Kvashnin na wokalu, gitarze i basie oraz Alexander Kasiarum na perkusji. Duet zadebiutował EP-ką "The Moment of Storm". Ukazała się ona 4 grudnia 2017 roku. W styczniu 2023 roku zespół wypuścił singiel "Against the One".

Tyski Deadline ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Dust, Bones and Oblivion". Jego premiera miała miejsce 5 października 2022 roku. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w czerwcu 2021 roku w "Zed Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Tomasz "Zed" Zalewski. Już po zarejestrowaniu materiału z kapelą rozstał się basista Wojciech Kapica. Jego miejsce zajął Michał Stemplowski z J. D. Overdrive.

Stołeczny Tankograd nadal promuje swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Klęska". Materiał powstał w "Nebula Studio". W sesji gościnnie wziął udział Piotr Zin z Dopelord. Za miksy odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio", okładkę przygotował Maciej Kamuda. Płyta ukazała się 17 września 2021 roku, za sprawą Piranha Music.

W marcu 2023 roku Hermopolis wypuścił swój debiutancki singiel, zatytułowany "The Pontic Winds".

Hermopolis to śląska formacja grająca psychodelicznego stoner rocka. Swoją nazwę zapożyczyła od miasta w starożytnym Egipcie. W jej skład wchodzą między innymi muzycy zespołów Goosła, Voidsmoker i Moonstone.

Tarnowska Horda gra blackened death metal. W dorobku ma EP-kę "The Beginning..." z kwietnia 2018 roku i dwa longplaye studyjne: "Obsession" z lutego 2020 roku i "Form" z marca 2023 roku. "Form" to ostatnie dokonanie grupy zarejestrowane z gitarzystą Lycainem. Rozstał się on z formacją w 2023 roku, a jego miejsce zajął Varog z Berstug. Na "Form" znalazło się siedem kompozycji. Miksami i masteringiem zajął się Kacper Jurczak.

31.03 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Bilety: 30 zł

1.04 - Kraków, "Zaścianek"
Bilety: 40 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »