zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

Decapitated na 40-lecie "Leśniczówki"

13.04.2023 15:13  autor: Verghityax, źródło: profil "Leśniczówki" na Facebooku

Chorzowska "Leśniczówka" obchodzi w 2023 roku 40-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się seria jubileuszowych koncertów, pod szyldem "40 lat w Lesie". W ramach cyklu 24 czerwca zagrają zespoły Decapitated, Horrorscope, Moyra i Uerberos.

Decapitated promować będzie swój ósmy longplay studyjny, pt. "Cancer Culture". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 maja 2022 roku. Ukazało się ono za sprawą Nuclear Blast i Mystic Production. Na "Cancer Culture" znalazło się dziesięć kompozycji. Podczas sesji nagraniowej rolę głównego inżyniera dźwięku pełnił Tomasz "Zed" Zalewski. Partie perkusyjne zarejestrował James Stewart w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Miksami zajął się David Castillo, za mastering odpowiada Ted Jensen. Okładkę przygotował Fabio Timpanaro. Do napisania tekstów zaangażowany został Jarek Szubrycht, który już wcześniej współpracował z zespołem. Na płycie gościnnie wystąpili Robb Flynn z Machine Head i Tatiana Shmayluk z Jinjer.

W grudniu 2018 roku, po pięciu latach współpracy, perkusista Michał Łysejko postanowił rozstać się z Decapitated. Jego miejsce zajął James Stewart, wcześniej udzielający się w Vader.

Horrorscope promuje obecnie album "Altered Worlds Practice". Materiał zarejestrowany został w okresie od kwietnia do sierpnia 2017 roku w olkuskim "Zed Studio" pod okiem Tomasza Zalewskiego. Zajął się on wszystkimi etapami produkcji. W sesji gościnnie udział wziął gitarzysta Sergio Klein z niemieckiego The Outside. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował dziewięć autorskich kompozycji oraz cover "Wolverine Blues" Entombed. Premiera odbyła się 22 października 2017 roku nakładem Defense Records.

2 kwietnia 2022 roku wytwórnia Defense Records wypuściła wznowienie pierwszego longplaya studyjnego Horrorscope, zatytułowanego "Wrong Side of the Road". Tym sposobem materiał ten po raz pierwszy ukazał się na CD. Pierwotnie - w 1999 roku - zespół opublikował album wyłącznie w formacie kasety magnetofonowej.

Moyra promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Omen". Ujrzał on światło dzienne 3 marca 2023 roku. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji - część z nich ukazała się wcześniej w formie singli. Okładkę albumu przygotował Piotr Szafraniec.

Na początku stycznia 2022 roku grupa oficjalnie pożegnała się z gitarzystą Mateuszem Karmelitą i ogłosiła, że nie szuka nikogo na jego miejsce. Zespół działa od tamtej pory jako kwartet w składzie: wokalistka Margo Szkoda-Hreczuch, gitarzysta Damian "Ziollo" Paszczak, basista Kacper Kulios i perkusista Mateusz Muzioł.

Deathmetalowy Uerberos powstał w 2015 roku w Żorach. Grupa ma w dorobku dwa albumy: "Tormented by Faith" z 2017 roku i wydany trzy lata później "Stand Over Your Grave". Na "Stand Over Your Grave" znalazło się dziewięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Rob-sonic Records". Longplay ukazał się dzięki Godz Ov War Productions.

24.06 - Chorzów, "Leśniczówka"
Bilety: 89 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »