zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 22 września 2023

Asphyx na festiwalu "Metal23!!!" w Ostrawie

14.04.2023 09:02  autor: Verghityax, źródło: Barrak Music Hrad

Na terenie zamku śląskoostrawskiego w Ostrawie odbędzie się 2 września 2023 roku festiwal "Metal23!!!". Swój udział potwierdziły formacje Asphyx, Malignant Tumour, Escuela Grind, Murder Rape Amputate, Translunaria i Violent Reprisal.

Asphyx, Aleksandrów Łódzki 8.09.2022, fot. Verghityax
Asphyx, Aleksandrów Łódzki 8.09.2022, fot. Verghityax

Asphyx promować będzie swój dziesiąty longplay studyjny, zatytułowany "Necroceros". Album ukazał się 22 stycznia 2021 roku za sprawą Century Media Records. Sesja rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku, kiedy Stefan Huskens wszedł do "Tom Meier Studio Recordings" w Enschede, aby tam zarejestrować ślady perkusji. Reszta ścieżek nagrana została w "The Morserstudio". Miksami i masteringiem zajął się Sebastian Levermann. Okładkę przygotował Axel Hermann.

Asphyx założyli w 1987 roku perkusista Bob Bagchus i gitarzysta Tony Brookhuis. Skład uzupełnił basista i wokalista Christian Colli. Gdy trzy lata później zespół nagrywał materiał na "The Rack", swój pierwszy longplay studyjny, Bob Bagchus pozostawał jedynym założycielem czynnie udzielającym się w grupie. Stanowisko gitarzysty objął Eric Daniels, z kolei za mikrofonem stanął Martin van Drunen, który nieco wcześniej rozstał się z Pestilence. W trójkę muzycy zarejestrowali jeszcze album "Last One on Earth". Obok "The Rack" jest on uznawany za jedno z najważniejszych dokonań w dorobku Asphyx.

Malignant Tumour powstał w 1991 roku w Ostrawie jako zespół grindcore'owy, stopniowo zmieniając styl na heavy metal. W ciągu ponad trzech dekad działalności muzycy wydali kilkadziesiąt splitów i sześć longplayów studyjnych. 25 października 2016 roku światło dzienne ujrzał ostatni z nich, pt. "The Metallist".

2.09 - Ostrawa, "Zamek śląskoostrawski"
Bilety: 750 Kc (przedsprzedaż)

Komentarze
Dodaj komentarz »